ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Zlatá olympionička Eva Samková zahájí Jezdecký festival v Lysé

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková má v oblibě také další sporty. Mezi ně patří mj. jízda na koni a díky zlatu ze Soči dostala svého vlastního koně. Právě v jeho sedle zahájí ve středu 19. března Jezdecký festival v Lysé nad Labem.

„S Evou Samkovou jsme se domluvili, že se zúčastní oficiálního zahájení historicky prvního Jezdeckého festivalu pořádaného na výstavišti v Lysé nad Labem. Ten se bude konat ve dnech 19. – 23. března a během něj se uskuteční celkem 36 soutěží ve čtyřech jezdeckých disciplínách,“ uvedl ředitel závodů Josef Malinovský.

Při oficiálním zahájení naplánovaném zhruba na 12. hodinu – tj. po skončení úvodních soutěží dětí na pony – bude též připomenuta jedna z prvních zlatých olympijských medailí, kterou pro Československo vybojoval v roce 1928 František Ventura s koněm Eliot v parkurovém skákání. „Bohužel to byla nejen první, ale doposud i poslední olympijská medaile v jezdectví pro české barvy a asi se jen tak další nedočkáme. Nic méně, v nedávné době byl založen Czech Equestrian Team, který má mj. za cíl kvalifikovat dva české jezdce a koně na olympijské hry v Rio de Janeiru. Jeho členy jsou Jaroslav Hatla za všestrannost a Aleš Opatrný za parkurové skákání. Budeme tak doufat, že se české jezdectví v nejbližších letech bude olympiád v jezdeckých disciplínách alespoň aktivně účastnit – a to nejen jako součást moderního pětiboje, ve kterém získal zlato před dvěma lety v Londýně David Svoboda,“ konstatoval Josef Malinovský.

Eva Samková je tak vedle zmíněného Davida Svobody druhou zlatou olympioničkou z posledních let, která má v oblibě koně a jezdecký sport. V Lysé nad Labem se dokonce ukáže se svým koněm Pepinem, jenž shodou okolností bude mít ve středu 19. března svátek. Jezdecký festival tudíž bude zajímavou příležitostí vidět Evu Samkovou ve sportovní roli, v níž jí zná zatím jen málokdo. Co všechno v sedle Pepina divákům na výstavišti v Lysé nad Labem ukáže, to zatím zůstává překvapením. Podrobnosti o programu Jezdeckého festivalu najdete na www.jezdeckyfestival.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky