ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Zahájení ČSP Ostravy dopadlo nejlépe pro Hrušku

Úřadující mistr České republiky a úspěšný reprezentant Jiří Hruška se předvedl se svými třemi svěřenci ve výborné formě. Na osmé kolo ČSP se v zahajovací páteční den 22. srpna vypravil až na poslední soutěž, v níž nejen vyhrál, ale se všemi koňmi se umístil do páté pozice.

Ze základního kola parkuru se stupněm obtížnosti S** (130 cm) postoupilo deset bezchybných dvojic do rozeskakování. Mezi nimi hned třikrát Jiří Hruška. V rozeskakování nastoupil jako první s Aristem-Z, s nímž dlouho vedl. Nakonec tento výsledek vylepšil až z poslední startovní pozice s klisnou Acoradia-MX i2M. „Kobyla je rychlejší a dnes šla moc dobře, s Aristem jsem trochu času ztratil v obratech, ale nijak jsem ho nehnal“ popsal vítězný jezdec. „Povrch byl i po všech předešlých koních dobrý, pořadatelé trávu opět výborně připravili. Ale nebyl jsem nejrychlejší,“ připomněl. Rychlejšího času totiž dosáhl domácí Marek Hentšel, chyba na jednom ze skoků ho se Sauronem Fitmin zařadila na pátou dekorovanou pozici.

Samotné dekorování nebylo příliš pestré, neboť v elitní pětce figurovali pouze tři jezdci, navíc pouze ze dvou odlišných klubů. Jiří Hruška vedle vítězství s Acoradii-MX i2M dojel druhý s Aristem Z a čtvrtou příčku obsadil s Carethagem Z. Jediný, kdo mu dokázal sekundovat, byla domácí Zuzana Brátová. Ta společně se Sandinem předvedla dvě velice povedené jízdy a zaslouženě získala třetí pozici.

Jiří Hruška a Acoradia-MX i2M, foto: Kateřina Návojová

Jiří Hruška nebude samozřejmě chybět ani v nedělní Velké ceně, kde se bude snažit pojistit si finálovou čtyřku a případně získat náskok na své soupeře. „Předběžně půjde Velkou cenu Aristo a Espri, ale ještě se rozhodnu po zítřejších soutěžích,“ prozradil Jiří Hruška. Společně s ním bude z elitní čtyřky průběžného hodnocení na startu ještě nejlepší žena Denisa Bittnerová. Ta se však během prvního skokového dne třídenních závodů nepředstavila a přijet by měla do areálu v sobotu.

Domácí jezdci Baníku Ostrava se radovali během pátečního dne vedle dvou dobrých umístění v hlavní páteční soutěži ještě ze dvou výher. Marek Hentšel předvedl nejlepší výkon s Lokvencem na parkuru stupně obtížnosti L** (120 cm), Tereza Vysoudilová porazila všechny své soupeře v uzavřené kvalifikaci Czech Junior Cupu. Mezi jezdci do 18 let byla Tereza Vysoudilová sedlající klisnu Una Saphira z celého startovního pole nejmladší. Soutěž byla vypsaná s rozeskakováním, avšak nikdo jiný než vítězka nedokončil základní kolo bezchybně.

Druhou uzavřenou soutěží - první kvalifikací Equiservis Amateur Tour do nedělního finále- byla stupňovaná obtížnost do 105 cm. Nejrychleji a bezchybně se do cíle dostala Hana Pokorná a Burgund Probytex spol. s.r.o. Druhou příčku získala prozatím vedoucí jezdkyně celého seriálu Dana Pinkavová s La Corou 1 a elitní trio uzavřela Daniela Potyszová se Sokratesem 2. Právě tato jezdkyně se stala vítězkou následující soutěže 110/115 cm, kde nikdo nestačil na její výkon s Dorotheou.

Druhý závodní den v Ostravě Staré Bělé začne opět v devět hodin. Na programu je pět soutěží, z čehož pozornost na sebe budou poutat nejen kvalifikace Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cupu, ale také generálka na nedělní Velkou cenu. Ta se pojede jako poslední soutěž sobotního dne na parkur stupně ST** (140 cm). Startovní listina slibuje napínavou podívanou, neboť na startu nebude chybět nikdo z elitní pětky pátečního parkuru S** a přibydou další úspěšní soupeři. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky