ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Vrchol festivalu získal opět Ludvík Jandourek

Velkou cenou Czech Equestrian Teamu vyvrcholil premiérový Jezdecký festival. V neděli 23. března převzal z ruky manažerky týmu Karin Divišové trofej a gratulace za prvenství Ludvík Jandourek v sedle koně Baladium.

Ludvík Jandourek si do Lysé nad Labem přivezl výbornou formu a nejednou se objevil na předních místech. S koněm Baladium nastoupil po sobotní výhře v soutěži ST* i na parkur o 5 cm vyšší v neděli.

V prvním kole potvrdila dvojice své kvality, a stejně jako další dva jezdci dokončila bezchybně. Soutěž se jela na finále pro 10 nejlepších, a tak Ludvík Jandourek proklouzl do druhé části bez zatížení trestnými body.

Ludvík Jandourek. Foto Kateřina Návojová

Jako první z bezchybných se na start finále postavila Naghmed Khanjani s Caecilií R. Předvedla výbornou a rychlou jízdu, ale zastavení před posledním skokem ji stálo nejen 4 trestné body, ale také ztrátu dobrého času, za nějž byla nakonec penalizována ještě jedním trestným bodem. Nebyla však jediná, komu se stal poslední skok osudný a zamíchal pořadím.

Předposlední na startu Ludvík Jandourek s Baladiem od prvních metrů pospíchal a jeden z riskantních obratů mu přinesl chybu na překážce a tudíž i 4 trestné body. Očekával tak výkon Josefa Pařenici se Sarah Sun, který sice také zkracoval, ale z jízdy bylo patrné, že Jandourkův čas nepokoří. Jezdec věděl, že bezchybný parkur by z něj učinil vítěze hlavní soutěže. Bohužel chyba na posledním skoku ho o prvenství připravila a zařadila ho na druhé místo. Ludvík Jandourek tak v sedle koně Bohumila Starnovského dosáhl na další cenný úspěch během Jezdeckého festivalu.

Na poslední skok nebude v dobrém vzpomínat ani Andrea Halíková, jež s Goodwins 007 chybovala v základním kole i finále právě na poslední překážce. Nakonec skončila ve Velké ceně Czech Equestrian Teamu na pěkném pátém místě, důvod k ještě větší radosti však měla v předcházející soutěži. Ve finále Kolowrat Tour totiž předvedla nejlepší výkon a v rozeskakování dvou dvojic těsně porazila Denisu Vegrichtovou. Mělnická jezdkyně byla nadšená z vůbec prvního čistého S* s koněm Artuš, bohužel na základní kolo nedokázala navázat a dvakrát chybovala. Andrea Halíková jela na jistotu, ale zvolila příliš pomalé tempo. Za překročený čas inkasovala 6 trestných bodů a nechybělo tak mnoho, aby o výhru přišla.

Během závěrečného dne Jezdeckého festivalu se uskutečnila ještě soutěž S* - Cena společnosti Kamír, v níž zvítězil Tomáš Lomský. Skokovým soutěžím však předcházel ještě dopolední drezurní program. Ze tří soutěží se dvakrát z první příčky radovala Alena Zeusová. Ta předváděla nejlepší výkony s Corradem AZ. V nejtěžší drezurní soutěž IM kür, která se jela jako Cena České jezdecké federace, dokončila za 66,583 %.

Pátým dnem tak skončil Jezdecký festival v Lysé nad Labem, který spojil několik jezdeckých disciplín. Těšil se výborné divácké návštěvnosti i mediální přízně. Představili se na něm i nejlepší čeští jezdci. Festival si nenechal ujít aktuálně např. nejlepší voltižní jezdec Lukáš Klouda, mistr opratí Jiří Nesvačil starší a úlohu předvedla a paradrezurní mistryně České republiky Anastasja Vištalová. Kromě každodenních on-line přenosů a 15minutových sestřihů na ČT Sport zájemci mohou zhlédnout na obrazovkách České televize 90minutvý záznam celého festivalu. Bude odvysílán v úterý 1. dubna od 22.35 hodin a středu 2. dubna od 8.30 hodin. Veškeré podrobnosti o Jezdeckém festivalu naleznete na www.jezdeckyfetsival.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky