ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Ve Frenštátu začal žhavý skokový víkend

Karel Lamich a Georg. Foto Josef MalinovskýKolbiště Tělovýchovné jednoty Slovan ve Frenštátu pod Radhoštěm hostí od pátku 26. července sedmé kolo Skokového poháru České pojišťovny 2013. První den byly na programu čtyři rámcové soutěže, přičemž v té nejvyšší na stupni obtížnosti S* (125 cm) zvítězil Karel Lamich s Georgem z Jezdeckého klubu Opava Kateřinky.Stejný jezdec byl úspěšný i s koněm Bob de Bouwer. Oba dva svěřence provedl základní částí parkuru i následným rozeskakováním bez jediného trestného bodu. S druhým jmenovaný ovšem byl zhruba o 4 sekundy pomalejší, což v důsledku stačilo až na 8. místo konečného pořadí. Dvojitých bezchybných výkonů totiž bylo k vidění v této soutěži hned čtrnáct a o pódiových umístěních rozhodovaly setiny vteřin. Zatímco vítěz měl čas 20,95, druhý Jan Zwinger s Galileou byl o pouhých 23 setin pomalejší a na něj ztrácela jen 2 setinky Veronika Jelínková s Foreverem. Méně jak sekunda od nejlepšího dělila ještě Marka Hentšela s Conradem. „Jsem s dnešním průběhem závodů moc spokojen. I přes vysoké teploty se parkury skákaly velmi příjemně a velkou pochvalu si zaslouží zdejší travnatý povrch, který pořadatelé připravili opravdu precizně,“ zhodnotil krátce po slavnostním dekorování Karel Lamich.

Pátečnímu vrcholu předcházela kvalifikační soutěž Kolowrat Junior Cupu pro jezdce do 18 let. Výška jejich parkuru byla o 5 centimetrů nižší a z necelé dvacítky účastníků jej absolvovalo bez penalizace šest. V podstatě jich bylo sedm, ale Nina Kaločová s Ebony se eliminovala, jelikož místo poslední překážky překonala jinou, jež byla postavena v jejím sousedství. Také v tomto klání byly rozdíly na předních příčkách velmi těsné. V čase 25,51 zvítězila Kateřina Málková s Corneliusem. Na pomyslné stříbro dosáhla o 12 setin pomalejší Kristýna Kravčenková s klisnou Hasky a z třetí pozice se radovala Lucie Anovčínová s Casis-HS.

Předešlé dvě soutěže se jely na čas. Startující tak museli hned od samého začátku hodně spěchat a samozřejmě přitom nechybovat. Na stupni L* (115 cm) se to nejlépe podařilo Barboře Vojtkové s Libertinou NT Medica. Dokončila v čase 53,25, což nikdo jiný z 86 dvojic nepřekonal. Prvenství v úvodní páteční soutěži na stupni ZL (110 cm) vybojovala Daniela Potyszová s Lavinií. Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz, kde jsou také uvedeny podrobnější informace k programu víkendových dní.
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky