ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

V neděli vyvrcholil v Lipsku Partner Pferd 2015

Neděle byla určena finálovým kolům jednotlivých soutěžích. Mezi divácky nejzajímavější patřilo dopolední finále mladých koní Poresta Youngster Cup a Longines FEI World Cup - Velká cena Lipska, který odstartoval ve 14:15. V obou soutěžích se představila i česká jezdkyně Zuzana Zelinková.

Náročnost parkuru připraveného pro Velkou cenu Lipska dokázala i skutečnost, že ze 40 dvojic, které se postavily na start, se do rozeskakování probojovala pouze pětice jezdců. Nejrychlejšího času v bezchybné jízdě dosáhl Hans - Dieter Dreher v sedle čtrnáctiletého Embassy II (Escudo I x Silvio I). S rozdílem necelých dvou vteřin skončil druhý Geir Gulliksen a Edesa S Banjan (Toulon x Lys de Darmen). Trojici bezchybných jezdců doplnil Luca Maria Moneta s Connerym (Cordobes II x Polydor). Do nejlepší pětice se probojovali, se dvěma chybami v rozeskakování, Felix Hassmann a Horse Gym's Balzaci (Balou du Rouet x Landadel) a Douglas Lindelöw a Casello (Casall x Carolus). Zuzana Zelinková a Caleri II dokončili náročné základní kolo se dvěma chybami, ke kterým přibyl ještě jeden trestný bod za čas. Ve výsledkové listině jim tak patří celkové 29. místo.

Hans - Dieter Dreher a Embassy II, vítězná dvojice Velké ceny Lipska
Zuzana Zelinková a Caleri II vybojovali v GP 29.místo

Lákadlem nedělního dopoledne bylo již zmiňované finále mladých koní. Nejrychlejšího času v rozeskakování dosáhli Mario Stevens a osmiletá Laurin (Lazio x Grannus). Pouze o jednu vteřinu pomalejší byla druhá Katharina Offel a Lord Larry 4 (Lord Pezi x Cordalme). Bronz získal Christian Ahlmann a sedmiltý Hui Buh (Cornado x Paramo). V pětici bezchybných jezdců se na čtvrtém místě umístila Eva Bitter a Inliner (Iberio x Sao Paulo) a Maikel van der Vleuten a Delina (Verdi x Cantos). V tomto finále se představila Zuzana Zelinková s mladou nadějnou klisnou, sedmiletou Dunia LA. Finálové kolo se jim bohužel nevydařilo tak, jako předchozí kvalifikace. Parkur dokončily se čtyřmi chybami.

Ani deváté kolo Světového poháru Západoevropské ligy nijak výrazně nezasáhlo do pořadí v čele žebříčku. Ve vedení stále zůstává Steve Guerdat s 57 body. Stejného počtu bodů však již dosáhl také Kevin Staut, který je aktuálně druhý. Harrie Smolders stále drží bronzovou pozici se 47 body a stejné pořadí zůstává i na dalších dvou místech. Čtvrtý je Marco Kutscher (44 bodů) a pátý Daniel Deusser (43 bodů). Desáté kolo se uskuteční 23. - 25. ledna ve švýcarském Curychu.

Kompletní výsledky Partner Pferd v Lipsku najdete pod tímto odkazem.

Aktuální pořadí Západoevropské ligy zde.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky