ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

V Lausanne právě probíhá FEI Sport Forum 2015

V pondělí 27. dubna odstartovalo letošní FEI Sport Forum. Zahájil ho prezident FEI Ingmar De Vos. Na programu pondělního dopoledne bylo převážně jedno téma a to světové jezdecké hry.

Byl zhodnocen průběh a organizace SVJ 2014 ve Francii ze všech hledisek. Ekonomicky přinesly SVJ zisk, ale vyjevilo se i mnoho nedostatků, které je třeba brát v úvahu pro další ročníky této významné akce. Z rozsáhlé ankety mezi sponzory, jezdci, diváky a dalšími respondenty vyplynulo například, že formát závodů je příliš dlouhý (2 týdny by se měly zkrátit na max. 9 dní), závodiště byla měla být v jednom místě, neměl by být omezen vstup diváků podle disciplín a mnoho dalšího. 


V další části vystoupil sportovní ředitel Mezinárodního olympijského výboru (IOC) Kitt McConnell. IOC a olympijské hry prochází v těchto letech velkými změnami, byla „založena“ olympijská agenda 2020. Jedním z bodů vývoje je snaha dosáhnout toho, aby se OH účastnilo 50% žen, vytvořit tak příležitost aby tento cíl mohl být naplněn. Dále je cílem do tohoto procesu zapojit co nejvíce mládež. FEI a IOC mají velice dobré vztahy. Kitt McConnell konstatoval, že jezdectví bylo na OH v Londýně jeden z divácky nejúspěšnějších sportů s prodejem více než 98% vstupenek na všechny disciplíny.


Odpolední část byla věnována změnám formátu drezurních závodů včetně olympiády. Šéf drezurní komise FEI Frank Kemperman konstatoval, že formát soutěží je třeba upravit a zkrátit, aby byly přitažlivější, dát větší svobodu pro drezurní „dress-code“ a další. Přehled navrhovaných změn naleznete zde


Ve všestrannosti, která byla posledním bodem pondělního fóra, se mnoho zásadních změn už v nedávné době odehrálo. Nicméně i ve všestrannosti je cílem zvýšit atraktivitu a to také pro jezdce, tak aby se např. OH účastnilo více zemí. Navrženo je například to, že by nejlepší jezdci nezávodili v soutěži družstev. Rozšířila by se tak možnost účasti dalším jezdcům. Ve hře jsou také změny bodování na crossu a další. Návrhy změn můžete číst zde


V úterý 28. 4. pokračuje FEI Sport Forum skokovou disciplínou a odpoledne neolympijskými disciplínami. 
Více naleznete na www.fei.org

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky