ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

V hořovickém "KAP Jumpingu" zvítězil tým B. Tomanové

V rámci Velké ceny Hořovic 2015 proběhla dvoukolová soutěž družstev „KAP Jumping“ s celkovou výší dotace 256.000,-Kč.

Na start prvního dne se postavilo kompletních 10 družstev, když do finále následujícího dne postoupilo pět nejlepších. Pro vítězství a dotaci za první místo ve výši 100.000,-Kč si nakonec dojel tým kapitánky Barbory Tomanové s členy Ondřejem Nágrem, Václavem Nágrem a Danielem Uleščenkem.

Dlouho se zdálo, že po prvním dnu vedoucí družstvo s kapitánem Alešem Opatrným, ve složení s Annou Kellnerovou, Marošem Kuchárem a Jiřím Papouškem si dojede s přehledem pro vítězství v celé soutěži „KAP Jumping“. Poslední jezdci v napínavém finále nakonec rozhodli o jiném osudu . Tým Aleše Opatrného tak i přes vedení po prvním dnu, skončil nakonec druhý celkem s celkem 8mi trestnými body. Přitom začátek druhého kola měl tento tým výborný. Družstvo si jako jediné neneslo žádné bodové zatížení z pžedchozího dne a i první dva jezdci kola druhého – Anna Kellnerová a Jiří Papoušek – dokončili bez trestných bodů. Maroš Kuchár však při své jízdě inkasoval 9 trestných bodů a tím se začala cesta k vítězství komplikovat. Barbora Tomanová totiž s Capacity Anibelle dokončila jako poslední startující ve svém družstvu družstva bez trestných bodů, čímž podržela svůj tým a dostala ho se součtem pouze 5ti trestných bodů celkově na první příčku. Po ní startoval již jen Aleš Opatrný, který si mohl díky náskoku dovolit jet už jen na jednu chybu. S koněm Wally však vedle shozené páté překážky přidal ještě jednu chybu v závěrečné polovině parkuru, čímž padly veškeré naděje na první příčku.

O třetí příčce rozhodl až součet časů druhého kola, neboť hned dva týmy měly na kontě po 9 trestných bodech. Díky lepšímu času si pro třetí místo nakonec dojel tým Ing. Josefa Pařenici. V jeho týmu dále bojovala Klára Damborská, Michal Kukačka a Veronika Krajníková.

Kompletní finálová pětka se zúčastnila závěrečného slavnostního dekorování, při kterém se o předání cen postaral osobně majitel společnosti KAP Jumping a New Sport, pan Pavel Kadushin. Velmi kvalitní parkury obou kol připravil jezdcům zahraniční stavitel Klaus Holle, kdy se o nemalou překážku jeho tras parkurů postaral i čas. Ten hrál důležitou roli a zamíchal pořadím družstev na dalších příčkách.

Celou dvoukolovou soutěž družstev „KAP jumping“ bylo díky on-line přenosu možné sledovat na www stránkách JS Opatrný Hořovice a signál byl přenášen i na ruský web prezentující jezdecký sport.

Kompletní výsledky této týmové soutěže „KAP jumping“ i ostatních soutěží v rámci VC Hořovic 2015, naleznete na webových stránkách www.opatrnyhorovice.cz.


Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky