ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

V dubnu startuje hlavní jezdecká sezona 2014

Během dubna se tradičně rozbíhá dlouhá série venkovních jezdeckých závodů. Každoročně jich jen v ČR proběhne přes pět set! Deset z nich bude mít punc mezinárodní akce a ještě vícekrát se uskuteční mistrovství ČR.

Na první vrcholné akce si fanoušci jezdectví musí počkat většinou až na závěr dubna. Tak např. extraligový seriál v parkurovém skákání – Český skokový pohár má naplánované první kolo v Martinicích u Březnice v termínu 24. – 27. dubna. Český drezurní pohár se naplno rozeběhne dokonce až v květnu, ale část nazvaná Fitmin Trophy pony startuje dříve – a to 26. 4. v Bohuňovicích. V té době bude mít již po úvodních závodech i seriál Zlatá podkova. Jeho zahajovací klání ve všestrannosti se připravuje na 19. – 20. dubna do Pardubic. Spřežení si pak na Zlatou podkovu počkají do 9. až 11. května, kdy se nejlepší čeští vozatajové potkají v Semicích.

Pro spřežení bude ovšem začátek sezony více než nabitý. Pravidelně totiž mají v kalendáři první velké mezinárodní závody, jimiž je Rudolfův pohár v Kladrubech nad Labem. Jeho termín byl stanoven na 24. – 27. dubna a letošní ročník je výjimečný tím, že se koná i přes probíhající rekonstrukci Národního hřebčína. Velkou novinkou pak bude o týden později – tj. 1. až 4. května – další vozatajská mezinárodní akce – CAI-A 1, 2, 4 v Němčicích na Kolínsku.

O všech významných akcích konaných na našem území v roce 2014 bude Česká jezdecká federace podrobněji informovat na tiskové konferenci – a to v úterý 22. dubna od 11 hodin v restauraci U Anežky v Praze 1.

Duben je ovšem také ve znamení mnoha výjezdů českých jezdců do zahraničí. Zatímco předcházející měsíce vyjížděli čeští jezdci za hranice především ve skocích, případně ve všestrannosti, ve čtvrtém měsíci roku 2014 se jedná vedle již zmíněných disciplín ještě o voltiž, vytrvalost a drezuru. České skokové dvojice nebudou chybět mj. na Toscana Tour v italském Arezzu nebo při Magna Racino Spring Tour v rakouském Ebreichsdorfu. Vedle toho se čeští reprezentanti chystají do Linze, San Giovanni a Lummenu. Velký zájem je o italské Arezzo, kam je na duben přihlášeno přes 10 jezdců reprezentujících Českou republiku. V areálu se přitom závodí již od poloviny března a Čechům se podařilo již dosáhnout na hodnotné úspěchy včetně vítězství. Hned čtyřikrát vyjedou za hranice České republiky jezdci všestrannosti. Tentokrát bude nejnáročnější soutěži CIC2*, a to v Luhmülenu a Kreuthu. V prvním případě jde o start Elišky Opravilové, do Kreuthu vyjede Adéla Svobodová a Robert Pokorný. Dalšími dvěma areály bude Jaroszowka a Hambleden. Po jednom výjezdu mají disciplíny voltiž, drezura a vytrvalost. Drezurní jezdkyně Šárka Charvátová vyrazí se svým koněm Saint Tropezem do Stadl Paury na závody tříhvězdičkové úrovně, kde bude startovat v malé rundě. Stejně tak až do úrovně CEI3* budou soutěžit jezdci ve vytrvalosti. Čtyřlístek reprezentantů se postaví na start ve Fontainebleau. Poslední konkrétněji nezmíněnou disciplínou je voltiž. Naši voltižní jezdci se vypraví na CVI Fossalta di Portogruaro, kde by měli soutěžit v jednotlivcích i ve skupině. Více se dozvíte na www.cjf.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky