ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

V březnu vyvrcholí zimní jezdecká sezona 2013/2014

Březen nepřináší jen bohatší počet výjezdů českých jezdců do zahraničí, a to hned ve třech disciplínách. Největší událostí bude finále Centrální evropské ligy Světového poháru ve Varšavě, kde bude startovat i Aleš Opatrný.

Ve velkém se bude závodit i na domácí půdě, a to při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem. Ten proběhne ve dnech 19. až 23. března při výstavách a veletrzích Zemědělec a Jaro s koňmi konaných na lysolabském výstavišti. Každý den proběhnou skokové závody, které budou doplněny půldenním programem jiné disciplíny. Vedle drezurních a voltižních volných sestav na hudbu či skokové Velké ceny Czech Equestrian Teamu se během festivalových dní uskuteční i finále nového zimního seriálu Jump and Drive Winter Tour 2014, a to v obou disciplínách – ve skocích a ve vozatajství. Zatímco nejbližší kolo skokové části seriálu se uskuteční až v Lysé nad Labem, jezdci spřežení budou body sbírat ještě před tím v sobotu 8. března ve Slatiňanech.

Jak již bylo zmíněno, čeští jezdci také v hojném počtu míří na zahraniční kolbiště. V rámci skokové Sunshine Tour se i nadále závodů účastní Anna Kellnerová a Daniela Hlaváčková. Tato túra se koná od poloviny března až do konce března a obě jezdkyně startují celkem na deseti koních. Stejně tak pokračuje na závodech v Olivě ve Valencii Zuzana Zelinková. Té se dařilo jak v rámci CSIYH, tak i CSI3*, v nichž startuje v nejtěžších soutěžích s Luka´s Ninjou a Calerim II. Společně se Zuzanou Zelinkovou reprezentuje Českou republiku i Sabina Erbeková.

Dalšími vícedenními závody je Vidauban Spring Tour, kde se od poloviny března představí i Ivana Hronová. Největší výjezd je plánován do rakouského Wiener Neustadtu. Ve dvou termínech 13. – 16. března a 20. – 23. března se do místního areálu chystá 15 jezdců. V obou případech jde o CSI2* a CSIYH. Na největší skokovou událost se však vypraví Aleš Opatrný. Ten s trojicí koní Caramouche, Zandiro a Cohiba míří na finále Centrální evropské ligy Světového poháru. To se uskuteční ve dnech 13. – 16. března ve Varšavě a je třeba připomenut, že český jezdec je momentálně na páté pozici. Těmto závodům bude přecházet CSI2* Lubin.

Posledním skokovým výjezdem v tomto měsíci je CSI5* konané ve dnech 10. – 15. března v Al Shaqat v Doze. S dvojicí koní tam odstartuje Emma Augier de Moussac. Dalším českým soutěžícím bude na závodech Lukáš Klouda, jenž bude bojovat ve voltiži při CVI3*. Další disciplínou mířící za české hranice je všestrannost. Na měsíční túru po portugalských závodech se vydala Eliška Opravilová, kterou s koňmi Lasing a Kalif 3 čekají ještě závody v Barroca d´Alva. První proběhnou na přelomu února a března mezi dny 27. 2. – 2. 3. Ve stejném areálu se pokračuje ještě ve dnech 6. – 9. března. Výjezd ohlásil i Jaroslav Hatla. Ten míří na CIC3* do Fontainebleau ve dnech 19. – 23. března, závodit bude v sedle Westwinds El Diva. Další informace hledejte na www.cjf.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky