ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Úvod Velké ceny Brna 2014 v Olomouci pro Hrušku

Jiří Hruška předvedl v Olomouci Lazcích, stejně jako o týden dříve v Martinicích, nejlepší výkon v hlavní páteční soutěži závodů Českého skokového poháru. V pátek 2. května sedlal při vítězné jízdě na parkuru stupně S** (130 cm) koně Carethago Z.

„V základní části parkuru jsem měl z Carethaga skvělý pocit, skákal moc dobře. Proto jsem si dovolil zariskovat a pokusit se dosáhnout co nejkratšího času v následném rozeskakování,“ zhodnotil Jiří Hruška. „V první distanci jsem ubral minimálně jeden cvalový skok, ale věřil jsem mu. A on to zvládl,“ doplnil. Jezdec posléze absolvoval totožný parkur ještě v sedle dvou koní, s Mr. Voxem Agromarket H+B se také probojoval do následného rozeskakování. Tam sice jel svižně, ale spíše volil kratší nájezdy než rychlejší tempo. Nakonec mu to vyneslo třetí příčku. „Do Velké ceny si vezmu zřejmě Espriho a Mr. Voxe. Carethago je teprve osmiletý, ten půjde v sobotu parkuru stupně ST,“ prozradil vítěz své další plány. „Doufám, že se nebudou opakovat Martinice. Tak jsem také v pátek zvítězil a poté se mi už tolik nedařilo,“ připomněl na závěr Jiří Hruška.

Na startu poslední páteční soutěže s následným rozeskakováním se sešlo početné startovní pole. I sám stavitel Robert Smékal se při pohledu na seznam přihlášených jezdců snažil vymyslet náročnější kurz, což se mu, dle slov vítěze, skutečně podařilo a parkur obsahoval několik těžších pasáží. V základním kole jezdcům připravil základní kurz se třemi dvojskoky.

Závěru dne předcházely ještě celkem čtyři soutěže, z toho dvě seriálové. V uzavřené soutěži pro juniory v rámci seriálu Czech Junior Cup se na parkuru 115/120 cm stejně jako Jiří Hruška radovala nejen z vítězství, ale také třetího místa, Vanda Tmějová s koňmi Danika Taurus Trans a Žane Mag Centrum. Jezdci do 18 let závodili na čas.

Dekorování Equiservis Amateur Tour mělo taktéž v nejlepší pětce pouze čtyři jezdce. Vítězka Tereza Rojáková potvrdila svoji dobrou formu následně i čtvrtým místem v sedle koně Racek 1. Zcela nejrychlejší byla se svým druhým koněm Athos.

V úvodní soutěži dne zvítězila polská dvojice Alexandra Kosnik a Lanette. Že je třeba počítat na předních příčkách i se zahraničními účastníky potvrdila stejná jezdkyně na parkuru stupně S**, kde nestačila jen na vítěze Jiřího Hrušku. Vedle polských reprezentantů mají závody mezinárodní nádech ještě i díky slovenským jezdcům.

Sobotní program začíná na kolbišti v Olomouci v 8.00 hodin. Kromě dalších kvalifikačních kol Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cupu se bude skákat až do stupně ST* (135 cm). Aktuální informace sledujte na webových stránkáh www.ceskyskokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky