ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Únor: Domácí Winter Tour i zahraniční výjezdy

V druhém měsíci roku 2014 se kromě druhých kol domácího seriálu Jump and Drive Winter Tour 2014 můžeme těšit na celou řadu startů českých jezdců v zahraničí.

Tam vyrazí reprezentanti v disciplínách skoky, vytrvalost, voltiž, ale také všestrannost.

Jejich cílové destinace dokonce budou i mimo Evropu! Největší pozornost každopádně poutá již během pár dní Lukáš Klouda, neboť bude bojovat ve finále Světového poháru ve voltiži, které se uskuteční (stejně jako ve vozatajství) ve francouzském Bordeaux. Zatímco spřežení nemusí Čechy tolik zajímat, neboť v něm nemá žádné své želízko v ohni, ve voltiži je český reprezentant na děleném prvním místě. Lukáš Klouda se tam drží díky stabilně kvalitním výsledkům, a ve dnech 7. – 8. února se pokusí porazit zbylých pět soupeřů. Chybět nebude se stejným bodovým ziskem Lukas Heppler ze Švýcarska a dále domácí hvězdy Nicolas Andreani či Jacques Ferrari. Ti mají sice oba o 2 body méně, ale ve finále se začíná tzv. od nuly, takže šance mají i dva němci Torben Jacobs a Jannik Heiland. ¨

Také v únoru se koná tradičně nejvíce zahraničních výjezdů ve skokové disciplíně. Dlouhá Sunshine Tour ve Vejer de la Frontera zahájí 18. února a s dvoudenními přestávkami trvá až do konce března. Zatím je na tento dlouhý skokový mítink přihlášena Anna Kellnerová. Ta si s sebou bere hned osm koní. Společně s ní odstartuje za Českou republiku i Daniela Hlaváčková, ale zřejmě se nejedná o konečný výčet jmen. I vloni se většina jezdců účastnila až březnové části. Druhé dlouhé závody se konají ve Valencii – Olivě, kde se bude závodit od 11. února až do začátku března. Startovat tam bude Zuzana Zelinková a Sabina Erbeková.

V rámci přípravy na finále Světového poháru Centrální evropské ligy – severní části, které se uskuteční v polovině března, vyráží průběžně pátý Aleš Opatrný na závody CSI3* do Villachu a Grazu. Sedlat bude své momentálně nejlepší koňské svěřence Caramouche a Falco Union a po dvoutýdenních závodech na rakouské půdě plánuje kratší přestávku před vrcholem ve Varšavě. Stejně tak na dvoje závody vyráží Dominika Turková (Opglabbeek, Neeroeteren) a Emma Augier de Moussac. Ta se představí v Al Ain a společně s Charlottou v tomtéž místě i při závodech CSI5*. Dále se na CSI** a CSIJCh do Linze chystá úřadující juniorská mistryně Francesca Kolowrat-Krakowská, a společně s ní i Jan Studnička. Posledním skokovým hlášeným výjezdem je účast Lady Šobichové v Offenburgu.

Až do Abu Dhabi se na CEI3* chystá Kristýna Zahálková, která se na start soutěže vytrvalosti postaví s koněm Ahmned. Ve všestrannosti se bude prezentovat se svými koňmi Lasing a Kalif 3 Eliška Opravilová. Na závody CIC*/2* vyráží do Barroca d´Alva a Valve Sabroso.

Jak již bylo řečeno, jezdecké závody se chystají i na domácí půdě, a to díky novému seriálu Jump and Drive Winter Tour 2014. Proběhne jak skokové druhé kolo, které se odehraje opět v Hradištku u Sadské ve dnech 22. a 23. února, tak i soutěž spřežení. Po úvodním hradištském kole konaném 1. února se nově otevře hala ve Zduchovicích, kde uskuteční dne 15. února kolo druhé. Obě dvě samostatné části seriálu společně vyvrcholí 19. – 23. března na výstavišti v Lysé nad Labem, kde se v uvedené dny bude premiérově konat velký Jezdecký festival zahrnující čtyři disciplíny v rámci oficiálních závodů a zbývajíc formou ukázek. Podrobnosti o této akci najdete na www.jezdeckyfestival.cz. Více o dalších závodech hledejte na www.cjf.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky