ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Uleščenko zvítězil v pátečním vrcholu ČSP na Ptýrově

Extraligový seriál ČSP pokračoval 23. května v rámci kolínského kola na Ptýrově druhým závodním dnem. Závěrečnou soutěží dne bylo S** (130 cm) s následným rozeskakováním, v němž vybojoval prvenství Daniel Uleščenko a Santa Silvia.

Vítězná dvojice závodila v první polovině početného startovního pole a prvenství si udržela až do konce soutěže, byť se Daniel Uleščenko o vedoucí příčku obával. V následném rozeskakování však jezdec několikrát zariskoval a vedle rychlejšího tempa volil co nejkratší nájezdy. Jak sám přiznal, při jednom obratu se i trochu bál, jak byl blízko skoku. Vše mu ale vyšlo, a tak vítězstvím na Ptýrově navázal na úspěšné mezinárodní závody ze slovinského Celje, kde se taktéž několikrát probojoval na přední příčky. „Parkury tam byly opravdu těžké, dnes mi to až tak náročné nepřišlo,“ pronesl vítěz, který by se měl představit i na startovní listině nedělní Velké ceny. Druhý nejlepší výkon v pátečním „esku“ předvedl Přemysl Adam s koněm Camouflage. Ti však na vítěze ztratili více jak půldruhé vteřiny. Elitní trio uzavřela Dominika Hrubešová s Rai Manem.

Během pátku se uskutečnily ještě další tři soutěže. Ve dvou z nich sbírali jezdci body do celoročních seriálů. Úvodní soutěží, která začínala již v půl osmé, byla další kvalifikace Equiservis Amateur Tour. V tomto seriálu boduje v rámci kolínského kole více jak 30 jezdců, do nedělního finále se však dostane jen nejlepší dvacítka. Uvedená páteční soutěž se jela jako otevřená, a na parkuru ZL (110 cm) zvítězila Eliška Jandová a Ilusive Queen. Tato jezdkyně startovala i v uzavřené soutěži pro juniory do 18 let. Tam se představilo téměř 60 dvojic a pouhé tři setiny vteřiny rozhodly o tom, že si Eliška Jandová vítězství v sedle stejného koně nezopakuje. O minimální rozdíl byl v soutěži na výškách 115/120 centimetrů rychlejší Petr Dajbych a Zadeleen A.B. Soutěž se jela jako hendikep, kdy mladší jezdci do 15 let měli o 5 cm nižší překážky. Do staršího oddělení jezdců ve věku 16 až 18 let patřila nejen Eliška Jandová, ale také třetí umístěná Denisa Vegrichtová s Jettou.

Po Czech Junior Cupu následovala soutěž otevřené L ** (120 cm), v níž se suverénně nejlepším časem dostala do cíle Barbora Vojtková s Libertinou. Jako jediná se odhodlala pro riskantní nájezd na poslední skok, který jí vynesl prvenství o více jak pět vteřin.

Sobotní program startuje od 8 hodin soutěží L* (115 cm), což je i poslední možnost pro amatérské jezdce, aby získali dostatečný počet bodů do nedělního finále Equiservis Amateur Tour. Poté budou závodit junioři v rámci dalšího kvalifikačního kola Czech Junior Cupu a hodnoceni budou tradičně v sobotu na styl. Následně proběhne parkur stupně S** (130 cm) a třetí závodní den uzavře soutěž ST** s výškou překážek 140 cm, mezi jezdci vnímána jako generálka na nedělní Velkou cenu. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky