ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Tretera jediným bezchybným ve Velké ceně Martinic

První kolo Českého skokového poháru 2015 v Martinicích u Březnice bylo ve znamení nezvykle nízkého počtu bezchybných výkonů v základní části Velké ceny. Tu dokončily bez penalizace pouze dvě dvojice. Čisté konto si nakonec udržel jen Vladimír Tretera.

V sedle Quentina 6 měl přitom v úvodním parkuru hlavní soutěže velké štěstí v trojskoku, kdy se horní bariéra druhé překážky v kombinaci zachvěla. Nakonec však zůstala v hácích a Tretera se stal prvním z 40členného startovního pole, kdo si na své konto nepřipsal žádné trestné body, byť startoval až jako 22. v pořadí. K velkému překvapení všech přítomných se to samé podařilo už jen Barboře Tomanové s klisnou Sorceress. „Myslím, že parkur byl hodně obtížný. Nikoliv však výškou, ale technicky. Bylo v něm hodně technických pasáží, kde si jezdci mohli vybrat jak je projedou. Překvapivě přicházelo docela dost chyb. Zejména před závěrečným vodním příkopem se hodně jezdců již vidělo v cíli, a pak jim to mnohdy nevyšlo,“ zhodnotila Barbora Tomanová. Ve finále se jí však již čistý štít udržet nepodařilo a třetí překážku před cílem chybovala. „Po předešlém dvojskoku mi začala Sorceress křižovat. Kvůli tomu se nám nepodařilo dobře procválat oblouk na zmiňovanou překážku a chybovali jsme na ní,“ dodala Tomanová. Nebýt tohoto zaváhání, zcela jistě by se stala vítězkou, jelikož čas měla o více jak tři sekundy kratší. „Já jsem jel hlavně na čistotu. Quentin je ještě mladý a nemá tolik zkušeností na takto vysokých parkurech. Bylo to hop, nebo trop – zda Bára, která startovala ve finále až po nás, udělá chybu, nebo neudělá. Nakonec štěstí stálo na naší straně,“ konstatoval Vladimír Tretera. Třetí a čtvrté místo obsadil se svými koňskými svěřenci Josef Pařenica. S Aquitem byl druhý a se Sarah Sun jen kvůli nepatrně pomalejšímu času čtvrtý. S oběma přitom chyboval jen v základní části a finále překonal bez sebemenších problémů.

Na rozdíl od Velké ceny, v rámcových seriálových soutěžích o bezchybné výsledky nebyla vůbec nouze. Do rozeskakování dílčího finále Czech Junior Cupu postoupilo hned třináct dvojic a sedm z nich čistý výkon zopakovalo. Nejrychleji projela cílem Sára Finsterle s Eurydikou. Podobně probíhalo i finále martinického kola Amateur Tour, akorát s tím rozdílem, že do rozeskakování postupovalo jedenáct soutěžících. V cíli se z nich nejvíce radovala Leona Chladníčková s Cinderellou Z.

Kompletní výsledkové listiny najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam z nedělního programu Českého skokového poháru v Martinicích je ke zhlédnutí na internetovém portálu České televize, jež navíc odvysílá ve středu 22. dubna od 12.50 hodin na programu ČT Sport půlhodinový sestřih toho nejzajímavějšího z Velké ceny Martinic. Repríza pořadu pak proběhne v sobotu 25. dubna od 10.55 hodin.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky