ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Termíny jezdeckých mistrovství ČR a mezinárodních závodů 2015

Česká jezdecká federace již stanovila termíny konání mistrovství České republiky a domácích mezinárodních závodů v roce 2015. Celkem proběhne v příští sezoně 14 národních šampionátů a 11 mezinárodních klání. Mezi organizátory jsou tradiční subjekty i pořadatelští nováčci.

Sezonu tradičně otvírají mezinárodní vozatajské závody nejvyšší úrovně CAI3* pro jedno, dvoj a čtyřspřeží pořádané Národním hřebčínem v Kladrubech nad Labem v brzkém dubnovém termínu pod zažitým názvem Rudolfův pohár. V květnu pak proběhne druhý ročník závodů stejné úrovně ve středočeských Němčicích, které jsou od Kladrub vzdálené jen několik málo kilometrů. Pořadatelé z resortu Vigvam nově rozšířili soutěžní kategorie o dvojspřeží a čtyřspřeží pony. Dále vypsali pro dvojspřeží soutěž kategorie CAI2*, čímž umožní zapojit do mezinárodního sportu více domácím závodníků. V červenci pak čeká příznivce spřežení již 23. ročník závodů CAI3* a s ním spojený Světový pohár čtyřspřeží v Nebanicích u Chebu. Vozatajské mistrovství republiky se po čtyřech letech vrací do Bolehoště a proběhne v polovině září.

Květen přinese mezinárodní závody ve vytrvalosti. Poprvé v historii se uskuteční CEI1* a CEIJY na 80 kilometrů v Cehnicích poblíž Strakonic. Po několika letech proběhne mezinárodní vytrvalostní závod také v Zábřehu na Moravě. O víkendu od 31. července do 1. srpna pořádá zkušený tým stáje Kyselý soutěže CEI1*, CEI2* a CEIJY. V rámci mezinárodního mítinku v Zábřehu bude zároveň vyhodnoceno seniorské mistrovství České republiky. Seznam velkých vytrvaleckých akcí uzavřou koncem srpna závody CEI1* a CEIJY v Kolesech u Kladrub nad Labem spojené s mistrovstvím České republiky pro sdílenou kategorii juniorů a mladých jezdců.

Jezdecký klub TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm se ujal pro příští rok pořádání hned dvou významných voltižních závodů. Začátkem června tam proběhnou závody CVI od úrovně 1* po 3*, pro děti, juniory i seniory. O měsíc později bude hostit stejný areál mistrovství České republiky ve všech voltižních kategoriích. Tradičně velice vytížení budou pořadatelé na Panské líše v Brně. V kalendáři mají podobně jako v roce 2014 dvoje mezinárodní závody. První červnový víkend se do Brna sjedou jezdci všestrannosti na CCI1* a o dva týdny později do moravské metropole zavítá drezurní špička na závody CDI3* zařazené do Světového poháru. Připraveny budou mezinárodní klání i pro juniorské a pony jezdce. Do Brna také Výkonný výbor ČJF přidělil pořádání mistrovství České republiky ve všestrannosti dětí a juniorů, které proběhne začátkem září. Kategorie družstev ve všestrannosti bude mít své mistrovství republiky na přelomu prázdninových měsíců na pardubickém dostihovém závodišti a senioři, mladí jezdci a jezdci na pony zamíří bojovat o mistrovské kovy v druhé polovině září do jihočeské Borové.

Potěšující informací je jistě skutečnost, že se v roce 2015 rozroste počet mezinárodních skokových závodů. Olomoucké Equine Sport Center uspořádá na svém kolbišti v Lazcích již podruhé závody CSI3* zapsané také jako kvalifikace Světového poháru. Zkrátka nepřijdou ani junioři, mladí jezdci a mladí koně, kteří mohou také ve stejném termínu v Olomouci změřit síly. Zmiňovanou novinkou budou halové parkurové závody konané v pardubické ČEZ Aréně, jejichž pořadatelem bude společnost Kudláček Waldek Körber Consulting s.r.o. Vypsány budou soutěže kategorie CSI1* a CSI2*-W (Světový pohár) v polovině listopadu. I v tomto případě pořadatel vypsal závody pro děti, juniory, mladé jezdce a mladé koně. O pořadatelích skokových mistrovství republiky bylo již dříve rozhodnuto díky dlouhodobé smlouvě ČJF s areály v Martinicích u Březnice a v Ptýrově u Mnichova Hradiště. Farma Ptýrov pořádá v červenci
mistrovství České republiky v parkurovém skákání seniorů, mladých jezdců a družstev, zatímco martinický resort Equitana má na programu o týden později kategorii dětí a juniorů. Ptýrov ožije také poslední červencový víkend, kdy uspořádá mistrovství České republiky všech kategorií v drezuře. Vrchol sezony skokového a drezurního pony sportu v podobě mistrovství republiky proběhne tradičně ve Zduchovicích v polovině srpna.

Krakovany po roční pauze hostí od 12. do 13. září mistrovství České republiky v reiningu. Celou mistrovskou sezonu pak uzavřou paradrezura a paravoltiž. Mistrovství v těchto disciplínách proběhnou shodně první víkend v říjnu. Paradrezura jako obvykle míří do Hradištka u Sadské a paravoltiž do areálu Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Podrobnou termínovou listinu naleznete na www.cjf.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky