lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Světový pohár v Lyonu pro Daniela Deussera

Finále Světového poháru ve francouzském Lyonu bylo plné zvučných jmen. V silné konkurenci si nakonec pro první místo dojel dvaatřicetiletý Daniel Deusser.

Ve čtvrtek byly na programu hned tři skokové soutěže. V CSI2* na výšce překážek 135 cm zvítězil Francouz Benoit Cernin s osmiletou Savane Gerbaux, na 140 cm pak norský reprezentant Johan - Sebastian Gulliksen s devítiletým Zazou. Tím hlavním lákadlem však bylo rozehřívací kolo Jumping Final (145 cm). V tom se nejvíce dařilo Kevinu Stautovi v sedle dvanáctileté Oh d'Eole, jako druhý dokončil Ludger Beerbaum s patnáctiletým Chamanem a třetí místo připadlo Američance Ashlee Clarke s Agrostarem.

Páteční soutěže zahajovalo CSI3* (145 cm). Z prvenství v této soutěži se radoval Brit Scott Brash a Hello Annie. Jako další bylo vypsáno CSI2* (145 cm), ve kterém si pro vítězství dojel Sebastien Duplant v sedle jedenáctiletého Pegase du Murier. V pátečním Jumping Final I (150 cm) si první místo připsal Pius Schwizer s Quidam du Vivier a se 41 body si tak zajistil průběžnou první pozici v žebříčku, druhá příčka připadla Patrice Delaveau a Lacrimoso HDC a třetí skončil Ludger Beerbaum v sedle Chamana.

V sobotní CSI2* (135 cm) se nejvíce dařilo Francouzi Julienu Gonin s Arsene Lupin 2. V čele další soutěže, CSI3* (150 cm), se objevil litevský zástupce Andrius Petrovas v sedle dvanáctiletého Aragorna. Během sobotního Jumping Final II (150 - 160 cm) si nejlépe vedl Američan Kent Farrington a Voyeur, jako druhý skončil Steve Guedart s třináctiletý Nino des Buissonnets a třetí místo připadlo opět Americe, tentokrát díky Elisabeth Madden a patnáctiletému Simonovi. Po druhém kole se tak do čela průběžného pořadí dostal Steve Guedart se 76 body. Pius Schwizer se posunul na dělené čtvrté místo společně s Ludgerem Beerbaumem a Elizabeth Madden.

Na neděli byly naplánovány dvě soutěže. Dopoledne zahajovalo CSI2* (140 cm). Nejlepší výkon předvedl Francouz Jean Luc Mourier v sedle desetileté Quechua de la Vie. Hlavním večerním programem bylo CSI3* Grand Prix (155/160 cm). V této soutěži se nevíce dařilo Ludgeru Beerbaumovi s Chamanem, jako druhý skočil Michael Whitaker a čtrnáctiletý Amai a třetí příčka připadla Francouzsce Eugenie Angot a Davendy S.

Pondělní soutěže zahajovalo CSI2* Grand Prix (145 cm). Po bezchybné jízdě a s nejlepším časem si pro prvenství dojel Thomas Leveque v sedle desetiletého Quaprice de l'Etivant. V odpoledním Jumping Final III (150/160 cm) se o první místo podělili celkem čtyři jezdci. Daniel Deusser a Cornet D'Amour, Ludger Beerbaum v sedle Chiary, Scott Brash a Ursulla XII a Marcus Ehning s Cornado NRW.

Daniel Deusser a Cornet D'Amour. Foto Tomáš Holcbecher

Závěrečné dvoukolové finále tak zamíchalo i s konečným pořadím jezdců. Vítězem Světového poháru se se 72 body a nejnižší penalizací (2 tr.b.) stal Daniel Deusser, druhé místo připadlo Ludgeru Beerbaumovi (67 bodů, 4 tr.b.) a jako třetí skončil Scott Brash (65 bodů, 5 tr.b.).