ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

SP ČP se vrací po měsíční pauze

130716_TZ_frenstat_malVe dnech 26. – 28. července bude pokračovat ve Frenštátu pod Radhoštěm po pauze trvající déle jak měsíc 12. ročník Skokového poháru České pojišťovny. V případě samotného extraligového závodu přestávka dokonce potrvá dlouhých šest týdnů, jelikož Velká cena Opavy byla zrušena.Krátce před hlavní soutěží se totiž v neděli 23. června přehnala nad opavským kolbištěm v Kateřinkách silná dešťová přeháňka, po níž travnatý povrch nedokázal veškerou vodu absorbovat a stal se pro vrcholový sport neregulérním.

Taktéž areál Tělovýchovné jednoty Slovan Frenštát pod Radhoštěm disponuje travnatým kolbištěm, a tak všichni doufají, že počasí bude tentokrát milosrdné. Pořadatelé v uplynulých měsících do úpravy kolbiště investovali desítky tisíc korun, aby podmínky pro účastníky byly co nejlepší. „V letošním roce je náš travnatý povrch kolbiště měkký a příjemný. Díky provedené úpravě bylo dosaženo optimální hustoty a pružnosti,“ konstatoval předseda TJ Slovan Frenštát, JUDr. Čeněk Šrubař.

Frenštátské kolo bude nejen tím posledním na trávě, ale také na Moravě. Všechna další kola se totiž uskuteční v Čechách. Na účastníky třídenních závodů ve Frenštátu čeká celkem 13 soutěží, mezi něž patří tradičně i kvalifikace rámcových seriálů Kolowrat Junior Cup a Equiservis Amateur Tour. Sobotním vrcholem bude Memoriál Zdeňka Fialky na úrovni ST*, jemuž bude předcházet již 43. ročník Ceny Radegasta. Nedělní Velká cena se pojede na stupni obtížnosti T* o dotaci 70.000 Kč a její začátek se předpokládá ve 14 hodin.

Závodit se bude úvodní dva dny od 9.00 hodin, v neděli si pak jezdci přivstanou o hodinu dříve. Pamatováno bylo nejen na skalní příznivce skokového ježdění, ale i na širší diváckou obec, která jistě uvítá bohatý doprovodný program. „V sobotu se např. po 13. hodině bude křtít hříbě a na večer je nachystána hudební produkce. V neděli nebude moci chybět programová vložka nazvaná ‚Kůň a motokára‘, kdy jezdci budou muset překonat nejen parkur na koni s překážkami vysokými 110 centimetrů, ale také vytyčenou dráhu v motokáře. Dalším zpestřením bude jistě ukázka voltiže, jež je co do mezinárodních výsledků pravděpodobně nejúspěšnější jezdeckou disciplínou v České republice. V sobotu a v neděli bude probíhat vození dětí na ponících, instalován bude skákací hrad a nejen ti starší návštěvníci jistě nepohrdnou bohatým občerstvení formou domácí kuchyně, stánkem s Valašským trdelníkem, míchanými nápoji, zmrzlinou, palačinkami a dalšími specialitami,“ láká JUDr. Čeněk Šrubař z TJ Slovan Frenštát. Podrobnosti o programu najdete na www.skokovypohar.cz.
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky