ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

SP ČP pokračuje po týdnu ve Strakonicích

130801_SPCP_Luza_Land_Rebel-S_Foto_MalinovskyZ Frenštátu pod Radhoštěm, kde se konalo předešlý víkend zatím poslední kolo Skokového poháru České pojišťovny, se nyní pozornost přesouvá do jihočeských Strakonic. Již osmý závod se uskuteční 2. – 4. srpna v areálu Stáje Polák nacházejícím se na břehu řeky Otavy v těsné blízkosti tamního hradu.Během třídenních závodů se uskuteční 12 soutěží od stupně Z až po úroveň T*. Trasy jednotlivých kurzů budou v režii polského stavitele Lukáše Jankowského, kterému bude asistovat Ing. Jan Šíma. Ten je s místním poměrně atypickým kolbištěm dobře seznámen a ví, co si na něm může dovolit.

Zatímco účast jezdců ve vyšších stupních obtížnosti je částečně poznamenána výjezdem českého týmu na CSIO-W do Bratislavy, nižší soutěže to spolehlivě vynahradí a o soutěžící nebude nouze. V pátečním ZL se dokonce představí více jak 100 dvojic, a tak se jezdecký maraton nevyhne ani Strakonicím. V součtu by totiž úvodní den mělo proběhnout více jak 300 startů.

Do nedělní Velké ceny Strakonic je nahlášeno 24 dvojic. Chybět nebude plzeňská dvojice jezdců ze stáje Schneider – Jiří Luža a Jan Štětina. A právě těm se v loňském strakonickém dílu české parkurové extraligy velmi dařilo. Jiří Luža tehdy obsadil s Land Rebelem-S, jehož bude sedlat i letos, první místo. Pro druhou příčku si dojel Jan Štětina s koněm Atomic-S/AC Atomic. Třetí nejlepší výkon tehdy podala Hana Pokorná, a ani o tu nebude tentokrát startovní listina ochuzena. Samozřejmostí je start domácí Lucie Polákové. Ta je zapsaná do vrcholné soutěže s Quentou 1 i Carosem. Až ze 430 kilometrů vzdálené Chotěbuze u Českého Těšíne se rozhodl přijet Zdeněk Žíla. Tento jezdec je v celoročním žebříčku na průběžné čtvrté příčce, stejně jako Lucie Poláková. Oba si tak budou snažit své pozice vylepšit či minimálně upevnit. Vedoucí trojlístek Skřivan, Hruška, Opatrný totiž ve Strakonicích bude chybět. V případě výhry mají oba šanci předběhnout nejen třetího Aleše Opatrného, ale i druhého Jiřího Hrušku. Jen Jiří Skřivan má svým dvacetibodovým náskokem oproti Žílovi a Polákové zajištěné vedení i po strakonickém kole.

Chybět nebudou ve Strakonicích ani rámcové seriálové soutěže Equiservis Amateur Tour a Kolowrat Junior Cup. Neprofesionální jezdci se budou pokoušet o kvalifikaci do nedělního finále při pátečních otevřených soutěžích stupně Z (100 cm) a ZL (110 cm). Z nich se kvalifikuje do nedělní soutěže ZL (110 cm) s rozeskakováním nejlepší dvacítka. Junioři pak mají tradiční samostatné soutěže, každý den po jedné. V sobotu budou, jak je již zvykem, soutěžit na styl.

Ke strakonické Velké ceně patří neodmyslitelně nedělní show program. Příchozí budou moci opět shlédnout zápolení jezdců na koních a posléze v kánoi, v níž budou muset obeplout bójku upevněnou uprostřed Otavy. Tato oblíbená programová vložka je jakýmsi uvolněním atmosféry před vyvrcholením celých závodů a jezdci napomůžou svými exhibicemi k výborné atmosféře, která tradičně ve strakonickém areálu panuje.

V pátek by se mělo předběžně začínat v 8.30 hodin, během víkendu je pak první soutěž naplánovaná vždy od 8.00 hodin. Velká cena by měla být odstartována přesně ve 14.00. Aktuální informace najdete na stránkách Skokového poháru České pojišťovny s adresou www.skokovypohar.cz.
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky