ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Sobotnímu festivalu kralovali Klouda a Jandourek

Čtvrtý den Jezdeckého festivalu nabídl opět několik vrcholů. Nejen, že dlouhou cestu vážil do Lysé aktuálně nejlepší Čech ve voltiži Lukáš Klouda, ale také se skákalo na parkurech do 135 centimetrů, kde se dařilo Jandourkovi.

Ludvík Jandourek zažil výborné odpoledne v hale C lysolabského výstaviště při Jezdeckém festivalu. Čtvrtý závodní den vrcholila Jump Tour 2014 v malé a velké túře. Zatímco v rámci malé túry si pro vítězství dojela do té doby vedoucí jezdkyně Denisa Vegrichtová, která si první pozici v seriálu pojistila vítězstvím ve finále, napínavý průběh měla druhá túra. Do nejnáročnější bodované soutěže S* šel Ludvík Jandourek z třetí pozice. S Casperem 3 však dokončil bezchybně a bojoval v rozeskakování, kde nakonec skončil třetí. Protože se jezdcům počítaly jen 4 nejlepší výsledky a navíc se ve finále získávala dvojnásobná hodnota bodů, pořadí se promíchalo. Vedoucí Miloslav Příhoda zajel závěrečný parkur bezchybně, ale pomalu a zůstal s jedním trestným bodem za branami rozeskakování. Vyčkával tak na to, jak si poradí jeho největší soupeři. Nakonec se jezdec musel spokojit s konečným třetím místem, neboť oba jezdci pod ním se do rozeskakování probojovali. Druhou příčku si udržel Alexander Baraldi, který však neměl daleko k vítězství. Chyběl mu totiž pouze jeden bod, o nějž ho porazil právě Ludvík Jandourek.

Ludvík Jandourek. Foto Kateřina Návojová

Nebyl to však poslední úspěch tohoto jezdce. V závěrečné soutěži – Ceně České jezdecké federace na obtížnosti ST*se dlouho zdálo, že soutěž bude ochuzena o vrcholné rozeskakování. Dva jezdci sice nechybovali, ale nedokázali dokončit v časovém limitu. Nakonec o rozeskakování rozhodly poslední dvě dvojice, které se do něj bezchybným výkonem v čase kvalifikovali – Ludvík Jandourek s koněm Baladium a Alexander Baraldi s Valentinem 5. První zmíněný startoval dříve a shodil poslední skok. Alexander Baraldi tak mohl jet na jistotu, ale chyba v průběhu parkuru ho donutila výrazně zrychlit. Sice dokončil v lepším čase, avšak chyboval taktéž na posledním skoku, čímž jeho skóre vyšplhalo na 8 trestných bodů. Třetí skončila v soutěži Andrea Halíková, která o 0,03 vteřiny nestihla časový limit. Jezdkyně si vak přivezla skvělou formu do Lysé nad Labem, neboť s dvojicí koní Maryland a Wyoming 1 ovládla další díl Kolowrat Tour. Tentokrát jezdci soutěžili na parkuru S*.

Dopoledne bylo ve znamení voltižních jezdců, kteří soutěžili ve skupinách i v jednotlivcích. Ozdobou voltižní části dne byl Lukáš Klouda, aktuálně nejlepší český voltižní jezdec, vítěz Světového poháru a účastník finále Světového poháru i mistrovství Evropy. Po soutěži, v níž nenašel přemožitele, bylo také možné získat od tohoto velmi úspěšného jezdce podpis v rámci autogramiády.

Lukáš Klouda. Foto Kateřina Návojová

Odpoledními parkurovými soutěžemi zmiňovanými v úvodu však program sobotního Jezdeckého festivalu neskončil, neboť posledním bodem byla večerní Fitmin Show plná zajímavých ukázek dalších více či méně obvyklých odvětví jezdeckého sportu. V neděli festival vyvrcholí drezurními a parkurovými soutěži. Více se dozvíte na www.jezdeckyfestival.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky