ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Skončily mezinárodní skokové závody J&T BANKA CSI3*- W Olomouc

Po dobu čtyř dnů mohli diváci a fanoušci jezdeckého sportu sledovat v areálu ESC Olomouc české a zahraniční jezdce z 13 zemí, kteří soutěžili v rámci mezinárodních závodů v parkurovém skákání „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“.

Závody proběhly ve skvělé atmosféře a nejlépe umístění jezdci si v soutěžích, zařazených v programu závodů, rozdělili celkovou finanční dotaci ve výši 130 tisíc EUR. Vítězem nedělní Velké ceny, která byla rovněž kvalifikací na WEG 2014 v Normandii a Mistrovství Evropy 2015 v Cáchách, se stal Italský jezdec Federico Ciriesi s koněm Calida 46. Přímý přenos
Velké ceny mohli sledovat prostřednictvím České televize i diváci u televizních obrazovek.

Světoznámý německý stavitel parkurů Olaf Petersen, seznámil diváky před Velkou cenou s kurzem, který pro tuto nejtěžší soutěž závodů připravil. „ Obtížnost kurzu není jen o výšce a šířce skoků, ale především o vzdálenostech mezi nimi. Bude se rozhodovat především na kombinacích, což je dvojskok číslo 3 a trojskok číslo 8 umístěný před hlavní diváckou tribunou. Vzhledem k tomu, že se jedná o kvalifikaci na Světové hry WEG 2014 a Mistrovství Evropy 2015, má tento kurz daná přísná pravidla, co se obtížnosti týká. Dva ze skoků musí dosahovat výšky 160 cm a ty jsem umístil v závěru trasy parkuru“, uvedl Olaf Petersen.

On sám předpokládal, že pouze čtyři jezdci dokončí bez trestných bodů. Nebyl daleko od pravdy, jelikož z celkového pole 41 jezdců se jen třem z nich podařilo překonat kurz s čistým kontem a ve stanoveném čase. Byli to dva němečtí jezdci Jan Sprehe s Burberry 9 a Maximilian Schmid s koněm Quebs a Ital Federico Ciriesi s klisnou Calida 46.

Nejrychleji a bez trestných bodů proletěl cílem mladý italský jezdec Ciriesi. Při tiskové konferenci prozradil, že mu je teprve 23 let a již se mu podařilo zvítězit i v GP při CSIO Bratislava v roce 2013 a to se stejnou klisnou. „ Kurz parkuru byl velmi technický a obtížný, což se vzhledem k tomu, že se jednalo o kvalifikaci na WEG 2014, dalo očekávat. Některé pasáže byly opravdu složité, ale Calida si vedla velmi dobře a podařilo se nám překonat parkur podle mých představ.
Musím říct, že se mi tu na olomouckém kolbišti moc líbilo a závody byly skvěle zorganizované. Moc rád bych se sem v příštím roce vrátil,“ dodal Ital Federico Ciriesi.

Záznam ze sobotních soutěží a přímý přenos Velké ceny zajišťovala i Česká televize. Kromě televizního vysílání měli ti, kterým se nepodařilo dorazit přímo do Olomouce, možnost sledovat závody i prostřednictvím internetové televize Equi TV. Ta zajišťovala po všechny čtyři dny konání akce nejen on-line přenosy, které bylo možné streamovat hned na třech portálech (EquiTV, ESC Olomouc, CSI Olomouc), ale také záznamy a video rozhovory. Celkem se odvysílalo živě 42 hodin. Ze záznamu pak bylo přes YouTube kanál EquiTV nahráno navíc také 30 rozhovorů s jezdci a funkcionáři závodů, dále byly zaznamenány na videu dvě tiskové konference, doprovodné programy a pár veselých vstupů pro pobavení diváků. Jen přes samotný web EquiTV on-line přenos zaznamenal přes 10 tisíc návštěv, které vytvořilo více jak 5 tisíc absolutně unikátních návštěvníků. Při rozdělení na jednotlivé dny pak živé vysílání EquiTV sledovalo denně kolem dvou tisíc unikátních diváků. Ti se připojili z 31 zemí světa! Kromě nejsilněji zastoupené České republiky byl žebříček zemí ve sledovanosti následující: Slovensko, Německo, Polsko, Velká Británie, USA, Maďarsko, Itálie, Brazílie, Belgie, Švýcarsko, Kanada, Rakousko, Řecko, Ukrajina, Lucemburk, Irsko, Francie, Holansko, Austrálie, Estonsko, Chorvatsko, Rusko, Švédsko, Slovinsko, Sírie, Bulharsko, Kuvajt, Peru, Turecko a Vietnam.

Velký počet výstupů se objevil i v tištěných médiích, jako je Olomoucký deník a na webových portálech věnujících se jezdecké tématice.

Po několika letech se na českou jezdeckou scénu vrátily závody v parkurovém skákání zařazené do Světového poháru. Poděkování patří generálnímu sponzorovi závodů J&T Banka, ES Olomouc a celému organizačnímu týmu olomouckých závodů. Diváci si užily skvělý sport na vrcholné úrovni a tribuny v nedělním odpoledni doslova praskaly ve švech. Věřme, že tento první ročník se stane v budoucnu krásnou tradicí a v příštím roce ožije areál ESC Olomouc.

Více informací naleznete na www.csi-olomouc.cz

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky