ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Skokový pohár ČP vstupuje do druhé poloviny

V areálu TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm se ve dnech 26. – 28. července uskuteční již 7. kolo celorepublikových závodů Skokový pohár České pojišťovny 2013. Závodit se v rámci parkurové extraligy bude po více jak měsíční odmlce.Po pěti započtených kolech si nejlépe stojí Jiří Hruška, který vévodí žebříčku se sedmibodovým náskokem na průběžně druhého Jiřího Skřivana. Oba tito jezdci nechyběli na žádném z proběhnutých kol a nejinak tomu bude i tentokrát. Jiří Skřivan bude bojovat o nejlepší příčky tradičně s klisnou Kallisto a Jiří Hruška má přihlášené do Velké ceny Mr. Voxe Agromarket H+B a Espriho 2.

Po čtyřech bodovaných startech ve Skokovém poháru České pojišťovny mají další dva jezdci v prozatímní finálové čtyřce – třetí Lucie Poláková a čtvrtý Zdeněk Žíla. Ani jeden z nich se však dle předběžného seznamu startujících ve Velké ceně Frenštátu pod Radhoštěm neobjeví. To však neznamená, že by mezi necelými třemi desítkami přihlášených byla slabší konkurence. Na startu soutěže stupně T* s překážkami vysokými 145 centimetrů uvidíme celou řadu výborných jezdců a koní, včetně slovenských zástupců Igora Šulka a Martina Bulíka. Ti tak závodům dodají mezinárodní nádech.

Ze sedmé pozice v žebříčku bude na finálovou čtyřku útočit Ludvík Jandourek s koněm Vigo 1. Jeho ztráta na aktuálně čtvrtého Zdeňka Žílu činí 14 bodů. V případě prvenství by jich Jandourek obdržel hned patnáct.

Během závodů se uskuteční celkem 13 soutěží. Nebudou chybět mj. dva rámcové seriály – Equiservis Amater Tour a Kolowrat Junior Cup. I v těchto soutěžích jsou bodové rozdíly v průběžném pořadí velmi těsné. Ve vedení Kolowrat Junior Cupu je po šesti kolech (tento seriál se v Opavě odjel) v oddělení „A“ Kateřina De Jagerová. V „béčkovém“ oddělení pro starší kategorii juniorských jezdců se zatím nejvíce daří Jiřímu Tmějovi. Připomeňme, že do finále postupuje nejlepší dvacítka z obou oddělení. Zatímco mezi jezdci do 15 let (oddělení A) doposud bodovalo pouze 13 jezdců, a všichni tak postupují do finále, ve starší kategorii 16 – 18 let je boj mnohem větší. Celkem se v soutěžích představilo 31 juniorů a kolem 20. postupové dvojice jsou rozdíly i jednobodové. Svůj výrazný náskok může ještě zvýšit Jiří Tměj, který si mítink ve Frenštátu rozhodně nenechá ujíst. S klisnou Corsika Mag Centrum je dokonce jako jediný junior přihlášen i do vrcholné nedělní Velké ceny.

Vedoucí jezdkyně Equiservis Amateur Tour pro neprofesionální jezdce Lucie Balhárková se frenštátských závodů účastnit nebude. Její devítibodový náskok se bude při nedělním dílčím finále snažit snížit či dokonce překonat Dana Pinkavová. Ta letos např. zvítězila v Ostravě, kde se taktéž jelo na travnatém povrchu, a tudíž lze očekávat, že by jí frenštátské kolbiště také mohlo vyhovovat.

První páteční soutěž začíná v 9.00 hodin ráno stejně jako v sobotu. V neděli si jezdci o hodinu přivstanou, a to nejen kvůli očekávaným tropickým teplotám. Kromě sportovního klání je totiž připraven pro diváky i bohatý doprovodný program. Velká cena Frenštátu by měla začít standardně ve 14.00 hodin. Podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky