ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Ptýrovské dvojkolo SP završil vítězstvím Motygin

130818_Motygin_Zoe_de_Liebri_Z_Foto_MalinovskyPouhých 12 hodin po slavnostním dekorování noční Velké ceny České pojišťovny, které uzavřelo sobotní program ve dvě hodiny po půlnoci, začala na ptýrovském kolbišti nedaleko Mnichova Hradiště další Velká cena – a to přímo Ptýrova. Jejím vítězem se nakonec stal Sergej Motygin v sedle klisny Zoe de Liebri Z.
Ten jako jediný dokázal překonat všechny nástrahy základního i finálového kurzu bez penalizace. Do finále pro deset nejlepších účastníků přitom postupovali s nulou na bodovém kontě hned čtyři jezdci. Zbývající byli zatíženi 4 trestnými body z úvodní části. Nejvíce tato zátěž musela mrzet Jiřího Papouška. Ten totiž byl prvním, kdo finálový parkur překonal čistě a nebýt zmíněného zaváhání s klisnou Cornadou-K v základním kurzu na překážce číslo 7, tak by byl druhý za svým stájovým kolegou. V tomto případě to stačilo jen na nevděčnou 4. pozici.

Žádnou chybu na překážkách vedle Motygina neudělal ještě Ondřej Nágr s Normanem 1. Pro tohoto osmiletého hřebce to přitom byl první parkur na stupni obtížnosti T** v životě. Jezdce tak nemusí vůbec mrzet skutečnost, že kvůli pomalejší jízdě obdržel 1 trestný bod za čas. Ten měl naopak nejrychlejší až třetí umístěný Jan Štětina s Ricem-S. Byl přesně o jednu sekundu rychlejší než Motygin se Zoe de Liebry Z, ale kvůli chybě na zdi se musel spokojit s třetím místem. „Šance na vítězství měl kdokoliv z bezchybných. Můj poslední plán přitom nebyla za každou cenu rychlá jízda, ale hlavně bezchybná. Zoe je totiž hodně specifická na vodění, tak jsem nechtěl tolik riskovat. Nakonec nám skoky chodily dobře do cesty a vyšlo to pro nás nejlépe, což mě samozřejmě těší,“ prozradil Sergej Motygin. Ten šel se svojí klisnou i předešlou noční Velkou cenu, v ní však jednou zaváhal. „Zpětně nemohu říct, že by parkury byly náročné, byť jsme v první Velké ceně jednou shodili. V první řadě jsem si naprosto užíval bezvadnou atmosféru, která tu panovala. Opravdu mě to tady hodně bavilo,“ uzavřel spokojený vítěz.

Nedělní Velké ceně tradičně předcházelo vyvrcholení i dvou rámcových túr. V Kolowrat Junior Cupu čtyři dvojice postoupily do rozeskakování a kromě Daniela Uleščenka, jenž ho s Moon Rayem nedokončil, všechny precizní jízdu zopakovaly. Nejlepší čas měla Lucie Anovčínová s Rolys. Stejná jezdkyně přitom soutěž absolvovala s dalšími dvěma koňmi. S nimi se jí bohužel vůbec nedařilo a krom chyb také v obou případech chvíli po parkuru bloudila. Druhé místo patřilo Tereze Woznicové s Aaronem 3. Ta byla o více jak dvě sekundy pomalejší než vítězka. Podobný časový rozdíl měla od Woznicové třetí umístěná – Viktorie Havlová s Wailandou.

V dílčím finále Equiservis Amateur Tour se do rozeskakování probojovalo hned šest dvojic a v něm si nulový počet trestných bodů udržely tři. Tou nejrychlejší byla s přehledem Dana Pinkavová s Lassy 2. Její dvě soupeřky – Martina Svobodová s Caseyem a Veronika Šašková s Sanchirem – byly pomalejší o tři sekundy a pár setin k tomu.

Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz. Česká televize odvysílá 90minutový záznam z obou dvou ptýrovských Velkých cen v pátek 23. srpna 2013 od 19.25 hodin.

Zpráva z 18. 8.:

V Ptýrově u Mnichova Hradiště byla v sobotu 17. srpna k vidění opravdu netradiční parkurová show. Nejlepší domácí skokoví jezdci a koně se utkali poprvé v historii Skokového poháru České pojišťovny při večerní Velké ceně za umělého osvětlení.

Tuto podívanou si nenechalo ujít na dva tisíce návštěvníků, kteří zcela zaplnili ochozy ptýrovského kolbiště. Ještě před tím, než se na start parkuru stupně obtížnosti ST** s výškou překážek 145 centimetrů postavilo přes 60 účastníků, mohli krátce po 21. hodině vidět kromě vystoupení trubačů i pekelnou fireshow. Pak již začalo skokové klání, jehož průběh se neplánovaně protáhl. Zhruba v polovině startovního pole totiž došlo k cca 45minutovému výpadku elektrického zdroje, a tak se část areálu zahalila do tmy.

Osvětlená zůstala jen zhruba polovina kolbiště napájená z dieselového agregátu, a to bohužel nedostačovalo k plynulému pokračování soutěže. Základní kolo tak skončilo až po půl jedné a finále, do něhož postoupilo 12 bezchybných, začalo v 1 hodinu a 10 minut. Po dvou koních měli v závěrečné fázi závodu Zdeněk Žíla a Jiří Hruška.

Vše bylo zcela otevřené a z tuctu úspěšných mohl vyhrát doslova kdokoliv. Hned první nastupující Jiří Hruška s Mr. Voxem Agromarket H+B dokončil i finálové kolo bez penalizace, čímž dostal své soupeře více pod tlak. Ti pak jednou či vícekrát chybovali a prvním, kdo zopakoval bezchybný výkon, byl pro změnu opět Jiří Hruška, tentokrát s valachem Espri 2. Jejich čas byl ovšem výrazně pomalejší a stačil tedy jen na průběžnou druhou příčku. Záhy však pořadím zamíchal slovenský reprezentant Radovan Cibere s Dollarem Look. Ten se po precizní jízdě v čase 48,95 ujal vedení a již jen dva jezdci na tom mohli něco změnit. Zdeněk Žíla s Patendrem si nejprve vybral dávku štěstí, kdy se břevno na jedné z překážek jen tak tak udrželo v hácích. Krátce poté ale přišlo zastavení s porušením profilu překážky. Žíla raději další pokračování vzdal a skokem mimo pořadí se nechal eliminovat. Poslední na startu, Jiří Luža s Land Rebelem-S, dvakrát chyboval a z prvenství se tudíž mohl radovat Radovan Cibere. „Vzhledem k pokročilé hodině to byl dnes od všech heroický výkon. Základní kolo jsem absolvoval bez penalizace trochu se štěstím a pro finále jsem měl výhodu, že jsem nastupoval až téměř na konci. Podle toho jsem zvolil taktiku, a ta vyšla. Soutěž, která končila kolem druhé hodiny ranní, kdy běžně spím, jsem ještě nezažil a snad se to často opakovat nebude. Nic méně, bylo to skvělé zpestření a pořadatelům patří velké poděkování za to, co si pro závodníky i diváky připravili,“ shrnul Radovan Cibere.

130817_Cibere_Radovan_Dollar_Look_1_Foto_Malinovsky


 

Druhé i třetí místo tedy ukořistil Jiří Hruška a získal také plný počet 15 bodů do pohárového žebříčku. Body totiž nemohou sbírat jezdci se zahraniční licencí. „Musím říct, že dnešní parkur byl nejen dobře nasvícen, ale i velmi dobře postaven. Všechny distance byly pravidelné a polský stavitel Lukáš Jankowski kurz připravil tak, aby to bylo napínavé až do konce. Na parkuru bylo sice jedenáct překážek, ale nejtěžší byla až ta dvanáctá – a tou byl čas. Bylo opravdu těžké se vtěsnat do limitu a mnoha účastníkům se to buď nepodařilo, nebo ve snaze rychlé jízdy chybovali,“ zhodnotil Jiří Hruška, jehož stejně jako mnohé další čeká jen po několika málo hodinách další Velká cena – v tomto případě však již za denního světla. Hruška bude mít oproti některým výhodu, že v ní bude startovat se svojí stájovou jedničkou Aristem Z, jenž v sobotu absolvoval jen tréninkový start a bude tak na nedělní odpoledne plný sil. Velká cena Ptýrova začne již ve 14.00 hodin, což je sotva půldenní odstup od závěrečného dekorování předešlé pohárové soutěže.

130817_Cibere_Radovan_Dollar_Look_2_Foto_Malinovsky


V sobotu přes den proběhly tři rámcová klání. Největší pozornost na sebe poutal Kolowrat Junior Cup pro jezdce do 18 let, jenž se jel na styl. Nejvyšší známku obdržel od rozhodčích Jiří Tměj v sedle Žillien Taurus Trans. „Jsem moc rád, že se mi v Kolowrat Junior Cupu dařilo stejně jako předešlý den. S klisnou Žillien mě to těší dvojnásob, neboť parkur na stupni L** šla jen párkrát – je teprve pětiletá,“ spokojeně uvedl Jiří Tměj. Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.

Zpráva ze 17. 8.:

V pátek od 21.00 hodin probíhala na kolbišti Farmy Ptýrov u Mnichova Hradiště generálka na sobotní Velkou cenu České pojišťovny, která se uskuteční od stejné hodiny v záři reflektorů. Bude to vůbec poprvé v historii českého jezdectví, kdy se pojede extraligový parkurový závod ve večerním čase pod umělým osvětlením.

Mnozí z přítomných jezdců přitom pamatují vedle menších neoficiálních soutěží také závod v Plzni, jenž se taktéž jezdil večer. „Na Plzeň mám moc krásné vzpomínky. Tehdy se jednalo o tzv. jezdecký poker, kde se sešla na tu dobu ojedinělá konkurence. V posledním kole jsme skákali na výšce 160 centimetrů a já tu soutěž tenkrát vyhrál. Bylo tam neuvěřitelné množství lidí a atmosféra byla neopakovatelná. – Tady na Ptýrově možná bude pořadatele stát větší úsilí nalákat tisíce lidí, jelikož Plzeň je opravdu velké město a spojení na závodiště bylo snadnější. Věřím však, že i tak si to velké množství příznivců skokového ježdění nenechá ujít,“ uvedl Jaroslav Jindra.

Na rozdíl od vzpomínaného jezdeckého pokera v sobotu rozhodně nepůjde přednostně o show pro diváky. Jezdci totiž budou v rámci této Velké ceny sbírat body do žebříčku Skokového poháru České pojišťovny a právě ty by mohly hrát velkou roli v tom, kdo si udrží šanci na postup do velkého zářijového finále pro nejlepší čtyři jezdce z kvalifikací. Ti si v něm mezi sebou vystřídají své koňské svěřence. Páteční večerní generálku proto nemalé množství jezdců pojalo skutečně tréninkově a namísto snahy o co nejlepší výsledek své koně provedli po celém kurzu a po absolvování několika překážek záměrně nedodrželi pořadí skoků, čím se ze soutěže eliminovali. „Myslím, že nikdo přesně nevíme, co nás čeká. Také si trochu pamatuji noční závod v Plzni, a tam se favorizovaným koním ne vždy dařilo, zatímco jiní spíše z kategorie outsiderů předvedli skvělou formu. Kolbiště je v celku nasvícené dobře, i když některá místa jsou malinko tmavší. Ale věřím, že to nebude výraznější problém,“ konstatoval Jiří Hruška. Ten je aktuálně na třetí pozici a je jedním z těch, co by se po tomto víkendu mohli dostat i do vedení. V případě výhry v sobotní i nedělní Velké ceně by si totiž připsal přes třicet bodů, což by mu téměř jistě zajistilo finálovou účast. Hruška proto neponechal nic náhodě a přivezl do Ptýrova všechny své TOP koně. Stájovou jedničku – plemenného hřebce Arista-Z ovšem nechá v sobotu odpočívat, aby byl v plné síle připraven na nedělní Velkou cenu Ptýrova, jež se pojede na překážkách o 10 centimetrů vyšších, než ta sobotní.

Silným konkurentem bude pro Hrušku Zdeněk Žíla. Krom toho, že má ve Skokovém poháru České pojišťovny aktuálně o bod více, tak má mírně bohatší zkušenosti se starty pod umělým osvětlením. „Např. jsme závodili večer na mezinárodních závodech v Aténách. Tam ale bylo osvětlení umístěné na velmi vysokých stožárech. Tady je to trochu jinak, ale přesto se s tímto nesnadným úkolem pořadatelé vypořádali velmi dobře a věřím, že reflektory nebudou dělat koním zásadní problémy. Sám jsem každopádně zvědav, jak se budou chovat,“ podotkl Žíla krátce před zahájením soutěže. A jeho svěřenci se chovali velmi dobře. S Patendrem dosáhl třetího nejlepšího výsledku a s Catangem-M se rozhodl za asistence dalšího úspěšného jezdce – Ludvíka Jandourka – připravit spíše show pro diváky. Vzal si totiž na helmu diodovou čelovku a na boty si umístil výstražná červená blikátka, jaká používají např. cyklisté. Projel přitom celý kurz této netradiční soutěže se stupňovanou obtížností také bez penalizace a s plným počtem kladných bodů.

Jediným, kdo Žílu v pátečním vrcholu s maximální výškou překážek 135 centimetrů překonal, byl Jan Štětina. S Very Easy-S nasbíral plný počet bodů v čase 58,15, ale o něco později sám sebe překonal s Ricem-S – a to více jak 3 sekundy. „Moc jsem si to dnes užil. Ostatně, nestává se mi často, že bych v jedné soutěži obsadil první i druhé místo. Co se týče nezvyklého prostředí, tak jsem v tom osobn neviděl výraznější rozdíl. Rico byl sice opatrnější než jindy, ale Very Easy se choval naprosto normálně, jako kdybychom jeli přes den,“ zhodnotil spokojeně Jan Štětina.


V sobotu proběhly na ptýrovském kolbišti ještě další čtyři rámcové soutěže. Jednou z nich byl i další díl Kolowrat Junior Cupu a v něm nenašel přemožitele Jiří Tměj s Žane Mag Centrum. Překonal základní kolo i následné rozeskakování bez zaváhání a navíc ve výrazně nejlepším čase – 30,52 sec. Jeho soupeři pak měli mezi sebou cca dvou až čtyř sekundové rozestupy. Druhá skončila Kateřina Málková s Corneliusem, třetí Martina Kučerová s Kofilou 1 a posledním nechybujícím v obou částech soutěže byl Daniel Uleščenko s Santou Silvií. Stejný jezdec startoval i ve večerní soutěži – a to pro změnu s Al Machem. V tomto případě si prožil ještě více netradiční pakur, než všichni ostatní. Shodou okolností totiž v nedalekém Mnichově Hradišti probíhal ohňostroj a tzv. „Černý Petr“ připadl právě na Uleščenka, který musel závodit za vskutku neobyklého zvukového a z dálky i vizuálního doprovodu.

V sobotu bude přes den lehce volnější program, jelikož jsou naplánovány jen tři rámcové soutěže. První začne v 9.00 hodin, následovat bude od 11.30 hodin stylová soutěž Kolowrat Junior Cupu a od 13.30 ještě parkur stupně S**. Hlavní pozornost však bude směřovat k večeru. Zmiňovaná Velká cena České pojišťovny zahájí slavnostně v půl deváté. Pořadatelé divákům mířícím do Ptýrova připomínají, že ačkoliv budou přes den vládnout letní teploty, v nočních hodinách mohou klesnout na 10 – 15 stupňů, a tak by si neměli zapomenout s sebou vzít teplé oblečení. Dle předběžných propočtů by totiž hlavní soutěž mohla skončit až kolem půlnoci. Vstupné je zdarma, platí se pouze 50 Kč parkovné. Podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.

Zpráva z 15. 8.:

Pořadatelé devátého závodu Skokového poháru České pojišťovny se již od pondělka usilovně chystají na velkolepou jezdeckou show, která proběhne na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště. Poprvé v  historii se v České republice pojede parkurové Velká cena večer pod umělým osvětlením.

130515_SPCP_Ptyrov_Jandourek_a_Bednar_Foto_Navojova


„Chtěli jsme nabídnout v rámci tohoto sportu opět něco nového, co jsme na domácích kolbištích ještě neměli možnost zažít. Zároveň nám večerní program vytvoří více prostoru přes den pro rámcové soutěže, které tak mohou proběhnout i s více početnými startovními poli. Je zde také ještě jedna praktická stránka. Pokud by během dne panovaly vydatná vedra, jako tomu bylo nedávno, tak v pozdních hodinách bude pro koně i pro jezdce závodění mnohem příjemnější. Samozřejmě také do budoucna doufáme, že by tato netradiční forma mohla přinést zcela jinou marketingovou hodnotu, jelikož se jedná o velmi atraktivní záležitost, jež se dá navíc doplnit řadou dalších aktivit v rámci doprovodného programu,“ uvedl ředitel závodů Vladimír Bednář.

130515_SPCP_Ptyrov_kolbiste_01_Foto_Malinovsky


Sobotní Velká cena České pojišťovny je sice vnímána odbornou veřejností jako náhradní závod za zrušenou červnovou Velkou cenu Opavy, jejíž průběh překazil silný přívalový déšť. Ve skutečnosti však tato myšlenka vznikla mnohem dříve a mělo se jednat o nadstavbu ke standardním jedenácti extraligovým soutěžím během sezony Skokového poháru. „Na tomto projektu pracujeme od jara, pouze jsme jej drželi v tajnosti, dokud jsme si nebyli jistí, že vše technicky zvládneme. Nechtěli jsme to prezentovat s větším předstihem, jelikož v České republice s profesionálním nasvícením jezdeckých závodů na otevřeném kolbišti nemá nikdo zkušenosti. Samozřejmě jsme si mohli najmout firmu ze zahraničí, která realizuje podobné akce v mezinárodním měřítku, ale to by pro změnu pro nás nebylo zvládnutelné ekonomicky. Nakonec jsme si najali společnost, na níž jsme dostali dobré reference od našich partnerů,“ popisuje Vladimír Bednář. Jen samotný provoz osvětlení je velmi nákladnou záležitostí. Na kolik toto zpestření skokových závodů vyjde, však přesně nevědí ani sami organizátoři. „Tím, že je to poprvé, tak máme v rozpočtu určité pohyblivé položky. Náš předpoklad je, že bychom se měli pohybovat řádově do 200 tisíc korun,“ prozradil ředitel závodů. „Prodražuje se nám již jen samotné testování. To probíhá od pondělka, kdy jsme reflektory instalovali. V úterý jsme pak vše měnili a každý další večer to dolaďujeme. Vycházeli jsme v první řadě z normy, která byla stanovena pro jezdecké závody. Nasvícení by mělo být 200 luxů s rovnoměrností 0,5 – tedy nejméně 100 a nejvíce 300 luxů. Dalším parametrem bylo, aby světla koně neoslňovala. Potýkali jsme se tak s problémem, jak dát reflektory co nejvýš, což se nám myslím podařilo. Mnohem pracnější bylo zajištění rovnoměrnosti, aby nevznikaly ostré stíny od překážek i samotných koní a jezdců, čehož by se koně mohli lekat. V neposlední řadě se pak nemohlo opomenout to, aby se světla nepřehřívala a nevypadávala elektřina. Počítáme tak automaticky se samostatným zdrojem pro nasvícení. S takovými záležitostmi si již ovšem dodavatel umí hravě poradit,“ dozvídáme se z úst hlavního organizátora.

130515_SPCP_Ptyrov_kolbiste_02_Foto_Malinovsky


Aby se účastníci měli možnost sžít s kolbištěm ozářeným reflektory, již v pátek 16. srpna bude na Ptýrově jedna soutěž probíhat večer. Od 21.00 hodin bude nachystán parkur se stupňovanou obtížností do 135 centimetrů se žolíkem a po vyhlášení nejúspěšnějších soutěžících se diváci mohou těšit na hudební vystoupení, které jim zpříjemní zbytek večera. Začátek sobotní Velké ceny České pojišťovny je naplánován na 20.30 hodinu a předpoklad je, že by měla končit zhruba kolem půlnoci. „Samozřejmě celou akci připravujeme s tím, aby se nejednalo pouze o jednorázovou záležitost. Věříme, že do budoucna si tento formát večerních soutěží za umělého osvětlení najde prostor nejen v našem areálu. O případném pokračování se každopádně bude rozhodovat, až vyhodnotíme samotný průběh tohoto závodu, reakce našich partnerů, jezdců i diváků,“ uzavřel Vladimír Bednář. Právě pro diváky je určena jedna podstatná informace. Skalní příznivci Skokového poháru České pojišťovny si již zvykli na to, že probíhají živé přenosy veškerého dění na internet. Tentokrát tomu tak nebude. „Bude se jednat o výjimečnou podívanou, a tak pevně věříme, že si ji diváci nenechají ujít a dorazí přímo do areálu, aby vše zažili na vlastní kůži. Proto jsme se rozhodli, že tentokrát přímý on-line přenos v sobotu i v neděli vynecháme a budeme doufat, že se ochozy kolbiště zcela zaplní,“ dodal Vladimír Bednář. Více se dozvíte na www.skokovypohar.cz, kde jsou mj. i startovní a výsledkové listiny všech rámcových soutěží.

130515_SPCP_Ptyrov_kolbiste_03_Foto_Malinovsky


Zpráva z 14. 8.:

Již ve čtvrtek 15. srpna začíná v Ptýrově devátý závod Skokového poháru České pojišťovny 2013, který se do historie domácího skokového sportu zapíše tučným písmem. Nejen, že v jeho rámci proběhnou hned dvě Velké ceny, ale navíc se jedna z nich bude konat večer.

Vše se tak logicky odehraje pod světly reflektorů, což je v domácích podmínkách zcela ojedinělá záležitost. Při umělém osvětlení se již párkrát nižší skokové závody v minulosti konaly – např. ve Frenštátu pod Radhoštěm, ale takto významné závody na vyšších stupních obtížnosti se večer ještě nikdy neuskutečnily. Tento nápad se zrodil mj. díky tomu, že závodiště farmy Ptýrov u Mnichova Hradiště patří mezi ty nejoblíbenější a startovní pole bývají pokaždé hodně nabitá. Běžně se v minulosti skákalo i ve všední dny od časných ranních hodin až do soumraku.

Avizovaná večerní Velká cena České pojišťovny, která je náhradním závodem za zrušenou červnovou Velkou cenu Opavy, je naplánovaná na sobotu 17. srpna od půl deváté, tedy v předvečer Velké ceny Ptýrova na stupni obtížnosti T** (150 centimetrů). I proto, že jezdce a koně čeká závěrečný den takto těžká soutěž, zástupci Asociace Český skokový pohár požádali Výkonný výbor České jezdecké federace o výjimku z pravidel ČSP a v sobotu se bude vrcholná soutěž skákat na úrovni ST**, tedy o 10 centimetrů níže, než v neděli. Ostatně, svůj díl náročnosti přidá i samotná skutečnost, že koně budou skákat za nezvyklých okolností.

130814_spcp_Zila_foto_malinovsky_01


Aby se účastníci měli možnost sžít s prostředím ozářeným reflektory, již v pátek 16. srpna bude na Ptýrově jedna soutěž probíhat večer. Od 21.00 hodin bude nachystán parkur se stupňovanou obtížností do 135 centimetrů se žolíkem a po vyhlášení nejúspěšnějších soutěžících se diváci mohou těšit na hudební vystoupení, které jim zpříjemní zbytek večera.

Že je večerní závod Skokového poháru České pojišťovny skutečně lákavý, to dokazuje předběžný seznam startujících. Ten čítá přes šest desítek dvojic a nechybí mezi nimi téměř nikdo z domácí skokové špičky. Tedy kromě čtyř členů reprezentačního týmu. Aleš Opatrný se Zidande P, Zuzana Zelinková s Luka´s Ninjou, Jiří Skřivan s Kallisto a Ondřej Zvára s Carmen Arcus totiž budou ve stejnou dobu již v dánském Herningu, který se příští týden stane dějištěm mistrovství Evropy, a to nejen ve skocích, ale také v drezuře a v paradrezuře. „Ve čtvrtek budu na Ptýrově skákat ještě s mladými koňmi, v sobotu ráno však již odjíždím do Dánska, a pokud mám správné informace, tak moji kolegové se na cestu vypraví již v pátek večer,“ upřesnil současný lídr tabulky Skokového poháru České pojišťovny a současně prezident Asociace Český skokový pohár Jiří Skřivan.

Jiřího Skřivana by tak na Ptýrově mohl velmi snadno předběhnout druhý v pořadí – Zdeněk Žíla. Ten na něj nyní ztrácí 5 bodů, ale pokud by čistě teoreticky vyhrál v sobotu i v neděli, mohl by si připsat k současným 52 dalších 33. Současně by se mu však odečetly dva body získané ve čtvrtém kvalifikačním kole, neboť do žebříčku se počítá pouze šest nejlépe bodovaných výsledků. Díky dvojnásobnému bodování se samozřejmě dá očekávat, že i na dalších pozicích může dojít k velkým změnám a po nadcházejícím víkendu bude mnohem více jasno, kdo si nadále udrží šance pro postup do hořovického velkého finále se střídáním koní. Jemu totiž bude předcházet mimo Velké ceny Hořovic pouze jeden jediný závod, a to na přelomu srpna a září v Plzni.

Sportovní program na Ptýrově začíná ve čtvrtek, v pátek a v neděli od 8.00 hodin, pouze v sobotu si budou moci jezdci déle přispat, jelikož první kůň se postaví na start až v 9.00 hodin. Nedělní Velká cena Ptýrova začne ve 14.00 hodin. Více informací najdete na www.skokovypohar.cz.
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky