ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

První den v Lysé se dařilo Vegrichtové a Bubeníkové

Úvodní středeční den Jezdeckého festivalu pořádaného na výstavišti v Lysé nad Labem pod záštitou České jezdecké federace byl ve znamení parkurového skákání a na překážkách závodili nejen velcí koně, ale i pony. V nejtěžší pony soutěži zvítězila Adéla Bubeníková a Vasil, v Kolowrat Tour se radovala v sedle klisny Jetty Denisa Vegrichtová.

Právě tyto dvě soutěže byly jakýmsi vrcholem prvního závodního dne. Od dopoledne závodili pony jezdci ve třech soutěžích, přičemž ve dvou sbírali body do celoročních seriálů Pony liga a Pony Extra liga. V Lysé nad Labem se jelo první kolo, které vyvrcholí v listopadu finále v Herouticích.

Zcela prvním vítězem v Lysé se stala Lucie Melmerová, která první příčku s Myšlenkou korunovala druhým místem s Moravia Frajer. Bohužel na úspěch nedokázala navázat a v následné soutěži LP se na předních místech neobjevila. Tam se z úspěchu těšila Tereza Lipavská s rychlou a navíc bezchybnou poničkou Kačenka 1. Nejvíce se k ní přiblížila Adéla Bubeníková s Vasilem, ale musela se spokojit s druhým místem.

Adéla Bubeníková a Vasil. Foto Kateřina Návojová

Vše si však vynahradila v závěrečné pony soutěži na parkuru SP, hodnocené v rámci Pony Extra ligy. Riskantní jízdou v návazném rozeskakování ujela všem svým soupeřům. Na druhé místo dosáhla Anna Helebrantová s nejmenším ponym na startu, který však byl vzhledem k soutěži s handicapem zvýhodněn menšími skoky. Třetí dojela Denisa Vegrichtová a Snipsy Chipsy.

Denisa Vegrichtová a Jetta. Foto Kateřina Návojová

A právě Denisa Vegrichtová se mohla radovat z úspěchu při podvečerní soutěži pro jezdce do 21 let. V Kolowrat Tour na parkuru L* (115 cm) dokončila s klisnou Jetta bezchybně základní kolo i rozeskakování, a to v lepším čase než nakonec druhá Dominika Hrubešová a Rain Man. Soutěž pro jezdce s názvem Kolowrat Tour se koná každý den a finále bude mít v neděli. To se pojede handicapově na výškách 125/135 cm, přičemž junioři budou mít o 10 cm nižší parkur než mladí jezdci. Po soutěži se uskutečnil ještě parkur na stejném stupni obtížnosti, avšak otevřený pro všechny věkové kategorie. V nejméně obsazené soutěži si pro první příčku dojel Jakub Bárta a Quäler.

Během dne se uskutečnily ještě dvě soutěže pro velké koně, a to na parkuru Z a ZL. Druhá zmíněná soutěž se jela v rámci základní úrovně Jump and Drivě Winter Tour 2014, která právě na Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem vyvrcholí. Do cíle dojela nejrychleji a bezchybně Sára Finsterle s klisnou Eura a získala tak nejvíce bodů do tohoto seriálu. Před soutěžemi pro velké koně proběhlo oficiální zahájení festivalu, na němž nechyběly známé osobnosti včetně dvou zlatých olympioniků Davida Svobody a Evy Samkové.

Ve čtvrtek začne závodní den v 9.00 hodin, a to drezurními soutěžemi. Po nich pak odpoledne přijdou na řadu opět skoky, které jako jediná disciplína figurují na programu každý den. Vedle již zmíněných jezdeckých odvětví se příchozí mohou těšit i na voltiž v čele s aktuálně nejlepším českým jezdcem a účastníkem Světového poháru Lukášem Kloudou. Dále pak program doplní soutěže spřežení a v neposlední řadě večerní Fitmin Show s ukázkami dalších možností sportovního využití koní. Podrobné a aktuální informace naleznete na www.jezdeckyfestival.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky