ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Přípravy na Jezdecký festival v plném proudu

V pondělí 3. února se na městském úřadě v Lysé nad Labem konala koordinační schůzka před blížícím se Jezdeckým festivalem, který proběhne 19. – 23. března 2014 na tamním výstavišti.

Řešila se především otázka možného dopravního přetížení města.

V předešlých letech dosahovala návštěvnost jarní výstavy Zemědělec spojené s výstavou a veletrhem Jaro s koňmi zhruba 35 tisíc návštěvníků. V letošním roce se dá předpokládat, že přesáhne 40tisícovou hranici. Zástupci města se proto obávají dopravního kolapsu, jelikož příliv automobilů v uvedených dnech bude enormní.

A jelikož se říká, že štěstí přeje připraveným, na Jezdecký festival se připravují nejen samotní organizátoři, ale i město, městská i státní policie, servisní společnost zajišťující parkování v Lysé nad Labem a v neposlední řadě veterinární správa. Všichni pracovníci uvedených institucí byli na schůzce u starosty města přítomni. Jedním z hlavních bodů bylo parkování přepravníků s koňmi. Za tímto účelem se jedná o pronájmu rozlehlého pozemku sousedícího s areálem výstaviště. Dohoda je těsně před uzavřením, a pokud k ní dojde, koně to budou mít na opracoviště a k závodní aréně doslova pár kroků, aniž by museli opustit ohrazený areál. Bez ohledu na to se řeší také parkování na druhé straně Čapkovy ulice, kde se v případě potřeby vymezí další parkovací kapacity a provoz v Čapkově ulici bude regulován tak, aby nedocházelo ke komplikacím. Všechny plochy pro parkování přepravníků s koňmi by měly být každopádně ohrazeny plocenkami a páskami.

Další důležitou otázkou je parkování návštěvníků. V roce 2012 např. chybělo ve městě několik stovek parkovacích míst. Vloni byla situace o něco poklidnější, jelikož akci nepřálo počasí, ale tentokrát se opět dá očekávat situace podobná té z roku 2012. I proto se řeší intenzivně možnosti pronájmu dalších prostor pro parkování ve městě. Posíleny by měly být policejní hlídky a připraveno bude přenosné dopravní značení označující mj. příjezdovou trasu pro účastníky závodů, která povede od hlavní silnice kolem tamního supermarketu a dále podél vlakové trati ulicemi U dráhy a 9. května. Nemělo by se tak stát, že by přepravníky s koňmi měly problém s průjezdem k výstavišti mezi zaparkovanými vozy návštěvníků. V případě potřeby budou pracovníci servisní služby řídit provoz na zúžených místech kyvadlově.

Pořadatelé i zástupci města navíc doporučují všem divákům, kteří mohou dorazit vlakem, aby tak učinili a ušetřili si tím nejen náklady za dopravu, která zpravidla vyjde vlakem levněji, ale i za parkování. Vlakové nádraží se nachází jen několik desítek metrů od výstaviště, a tudíž půjde o nejsnadnější způsob dopravy na Jezdecký festival.

Pořadatelé Jezdeckého festivalu a jarní výstavy Zemědělec pevně věří, že se dopravní situace ve městě díky důkladné přípravě podaří zvládnout a všichni účastníci i návštěvníci budou s průběhem akce spokojeni. Další podrobnosti hledejte na www.jezdeckyfestival.cz a na www.vll.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky