ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Premiéra českého družstva v superlize za 38 tr. bodů

V pátek 3. června se české družstvo poprvé v historii představilo v rámci Poháru národů v superlize. Závody CSIO5* se tento víkend konají ve švýcarském St. Gallen. České družstvo ve složení Zuzana Zelinková a Caleri II, Anna Kellnerová a Classic, Emma Augier De Moussac a Charlie Brown a Aleš Opatrný a Acovaro si z této premiéry odvezlo 38 trestných bodů.

České družstvo v St. Gallen, © Kateřina Návojová, jezdci.cz

Vylosovaná jednička českého týmu znamenala zahajování soutěže. Toho se ujala Zuzana Zelinková a Caleri II. Za první kolo inkasovali 8 trestných bodů. Jako druzí startovali Anna Kellnerová a Classic. Tato dvojice zajela nejlépe z celého družstva a to s jedinou chybou. Emma Augier De Moussac s Charliem Brownem startovala jako třetí dvojice českého týmu a měli dvě shození. Kvarteto uzavírali již tradičně Aleš Oparný a Acovaro. Jejich výsledek se škrtal, protože za parkur posbírali 16 trestných bodů.

Do druhého kola Češi nastupovali z posledního místa s 20 trestnými body. Zuzana Zelinková v sedle Caleriho II předvedla lepší jízdu než v kole prvním, a do výsledného součtu trestných bodů připsala pětku. Anna Kellnerová zopakovala úspěch z prvního kola připsáním pouhých 4 trestných bodů. Třetí v pořadí startovala Emma Augier De Moussac a zajela parkur za dvě chyby. K výsledku připsala stejně jako Zuzana Zelinková ještě jeden trestný za čas. Aleš Opatrný v sedle Acovara během druhého kola pokračování v parkuru vzdal, a tak jeho výsledek nebyl ani z druhého kola počítán do výsledného součtu.

Zlatou příčku Poháru národů obsadilo irské družstvo ve složení Lynch, Broderick, Allen a O‘Connor s celkovým výsledkem 8 trestných bodů. Druhé místo získala družstva ze Švédska, Francie, Spojených států a Německa. Všechny tato družstva totiž dokončili s 12 trestnými body. České družstvo se umístilo na posledním místě s o 10 trestných bodů horším výsledkem nad předposlední Belgií.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky