ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Praha a Středočeská oblast mají své mistry

Od pátku do neděle (12. - 14.6.) probíhalo v ptýrovském areálu sloučené oblastní mistrovství pro Prahu a střední Čechy doplněné stylovými soutěžemi pro děti a juniory - Styl Šampionát 2015.

Těm byl věnován hned úvodní den závodů. V dětské kategorii si prvenství připsala Anna Lani Novak v sedle Leontýny Interkonix (hodnocení 8,7) a v juniorské kategorii zvítězila Denisa Vegrichtová a Garfield 4 se známkou 9,2. Zároveň proběhla i první kola pro kategorii dětí a juniorů a tři otevřené soutěže.

Sobotní den odstartovala v sedm hodin ráno soutěž stupně ZL a následně pokračovaly mistrovské soutěže. První z nich bylo úvodní kolo soutěže družstev s početným zastoupením týmu středočeské oblasti. Následovala druhé kolo oblastního mistrovství dětí, z něhož již vzešli první vítězové. Oblastní mistryní Prahy se stala Lucie Melnerová a Éra 3, ve středočeské oblasti se pak mistrovským titulem pyšní Markéta Miková a Papaya 1. Stejně tak se o držiteli titulu rozhodlo mezi juniory - za Prahu patří titul Anně Kubešové s VDL Hyacinthe - KL a mezi Středočechy nenašla přemožitele Veronika Vacková a Gallery.

Sobotní odpolední program pak zahájilo první kolo oblastního mistrovství určené pro mladé jezdce, které se jelo, stejně jako navazující první kolo žen, na stupni L*. V rámci odpoledního programu měla ještě proběhnout soutěž určená pro seniory avšak bouřka, která se přehnala nad ptýrovským areálem způsobila předčasný konec sobotního závodění a seniorská soutěž se tak omezila pouze na jednokolovou.

V neděli již počasí přálo více, a tak mohly proběhnout nejen další otevřené soutěže, ale především druhá kola jednotlivých kategorií. Jako první o mistrovské tituly bojovaly družstva. Vítězem pro Prahu se stal Předseda Team (Mestenhauserová, Polák, Vítek) s 11 trestnými body, mezi Středočechy bodoval Kolínský tým (Peroutka, Jirušová Kabátová, Bleha, Klímová), kteří v konečném součtu neměli ani jeden trestný bod.

Následovala kategorie mladých jezdců, z níž si mistrovský titul odnesla Michaela Lančová v sedle Constance (Praha) a Aneta Paličková s Dorcou (Středočeská oblast). Krátce před polednem odstartovaly závěrečné boje o titul v kategorii žen. Mezi pražskými jezdkyněmi nenašla přemožitele Kristýna Tomková a Sitting Bill a ve středočeské oblasti patřilo vítězství Janě Noskové s Shadow. 

Hlavní odpolední program pak patřil již zmiňované seniorské kategorii, která odstartovala jako jednokolová. Z titulu oblastního mistra se nakonec radovali Karel Polák a Dia Gratia (Praha) a Iva Holíková s Luanou - T (Středočeši).

Kompletní výsledky Oblastního mistrovství 2015 naleznete pod tímto odkazem.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky