ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Pohár národů odstartoval v Belgii

V pátek 1.5. proběhlo v belgickém Lummenu první kolo skokového Furusiyya FEI Nations Cup 2015. Z vítězství se nakonec radoval tým Itálie, který, po součtu obou kol inkasoval pouze 6 trestných bodů.

Italský tým se představil ve složení Luca Maria Moneta (Neptune Brecourt), Lorenzo de Luca (Erco van T Roosakker), Daniele Augusto Da Rios (For Passion) a Piergiorgio Bucci (Casallo Z). Po rprvním kole měli na svém kontě pouze dva trestné body za překročení časového limitu, v druhém kole pak přibyla jedna chyba.

Vítězný tým Itálie, foto: Dirk Caremans / FEI

Druhé místo patří týmům Belgie a Velké Británie. Belgický tým tvořili Pieter Devos (Dream of India Grrenfield), Niels Bruynseels (Pommeau du Heup), Olivier Philippaerts (H&M Armstrong van de Kapel) a Gregory Wathelet (Conrad de Hus). Belgičané figurovali, s 8 trestnými body v prvním kole, až na páté příčce. Díky podařenému druhému kolu, jež absolvovali pouze se zatížením 4 trestnými body, se však posunuli na stříbrnou příčku. Přesně naopak tomu bylo u Velké Británie. Tým ve složení Holly Gillott (Dougie Douglas), Joe Clee (Utmaro D Ecaussines), Guy Williams (Titus) a William Whitaker (Fandango) absolvoval první kolo se zatížením 4 trestnými body, což je řadilo na průběžné třetí místo. Ačkoli ve druhém přibylo dalších osm trestných bodů, na zisk druhého místa to stačilo.

Druhé kolo se však vůbec nevydařilo týmu Francie - Penelope Leprevost (Flora de Mariposa), Kevin Staut (Ayade de Septon et HDC), Simon Delestre (Qlassic Bois Margot) a Jerome Hurel (Quartz Rouge). Čtveřice jezdců nastupovala do druhého kola z vedoucí pozice poté, co ani jedenkrát nechybovali. V druhém kole však nazbírali 16 trestných bodů a museli se spokojit se čtvrtým místem. O páté místo se opět dělí dva týmy. Shodně po 20 trestných bodech mají Švýcaři - Niklaus Rutschi (Windsor XV), Janika Sprunger (Aris CMS), Marie Etter - Pellegrin (Admirable) a Martin Fuchs (Clooney 51) a Holanďané - Harrie Smolders (Emerald), Frank Schuttert (GK Quentin), Johny Pals (Vignet) a Willem Greve (Eldorado vd Zeshoek TN).

V čele žebříčku Evropské divize 1 tak nyní stojí Itálie (100 bodů), druhá je Belgie (85 bodů), třetí místo patří Francii (70 bodů), čtvrté je Švédsko (50 bodů) a páté Irsko (45 bodů).

Další kolo Furusiyya FEI Nations Cup 2015 proběhne v polovině května (14. - 17.5.) ve francouzském La Baule.

Kompletní výsledky prvního kola Poháru národů naleznete tady.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky