ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Opavská cena v Olomouci začala dobře pro Řezníčka

Martin Řezníček a Sabelius se stali nejlepší dvojicí v rámci hlavní soutěže prvního závodního dne v Olomouci – Lazcích. Tam v pátek 12. září odstartovalo další kolo Českého skokového poháru, konkrétně Velká cena Opavy. Té se sice páteční vítěz nezúčastní, plány však na další dny má.

Páteční nejvyšší soutěží Velké ceny Opavy konané v Olomouci byl parkur stupně S** (130 cm) jedoucí se s následným rozeskakováním. Do něj se jako zcela první dostal Martin Řezníček a Sabelius, kteří nastavili soupeřům laťku tak vysoko, že jejich výkon po celou soutěž nikdo nepřekonal. „Věřil jsem, že by to mohlo vyjít, on je vážně rychlý,“ prohodil na konto svého koně jezdec. „Nepodjel jsem sice jeden skok, ale využil jsem jeho dlouhého prostorného cvalu,“ doplnil Martin Řezníček. Přestože se jezdci opravdu velmi snažili strhnout vítězství na svoji stranu, jména jezdců na předních místech se měnila až od druhé příčky. Nakonec pro druhé místo si s odchylkou více jak vteřiny dojel Josef Kincl a Čiki Čiki před třetím Jakubem Ludvíkem s Kaucí 1. Mezi nimi byl rozdíl pouhých osm setin sekundy.

Martin Řezníček a Sabelius, foto: Kateřina Návojová

Svoji „eSkovou tour“ zahájil Martin Řezníček na výbornou a jak podotkl, doufá, že bude pokračovat. Jezdec totiž neplánuje start v žádné bodované soutěži Českého skokového poháru a každý den bude figurovat na startce stupně obtížnosti S (125 - 130 cm). „Koně nemají ještě takové zkušenosti, aby šli něco většího. Jsem tady kvůli této úrovni tak doufám, že zítra se mi bude dařit podobně,“ prohodil Martin Řezníček.

Stáji Mustang, kterou jezdec reprezentuje, se dařilo po celý den. Jak poznamenal Řezníčkův stájový kolega Marek Klus, „Mustang dnes vyhrál vše, jen mu chybí do party nějaký junior.“ Ve všech otevřených soutěžích dne opravdu vyhráli reprezentanti výše zmíněné stáje. V úvodním dvoufázovém skákání 105/105 cm se dařilo Daniele Potyszové s Dorotheou, úspěšné jezdkyni v rámci Equiservis Amateur Tour. Během této túry si na konto připsala i nedělní vítězství a zopakovat si ho může třeba právě při opavském kole, neboť tento parkur byl zároveň kvalifikací amatérského seriálu. Zbylé dvě soutěže přístupné všem jezdcům ovládl Martin Řezníček. Vedle vítězství v hlavní páteční soutěži zvítězil s klisnou Priscila na parkuru stupně L* (115 cm).

Podobné úspěchy jako stáj Mustang měli i Ostravští v Czech Junior Cupu, kde Tereza a Veronika Vysoudilová získaly tři místa z elitní pětice. Na nejvyšší příčku však dosáhla s přehledem úspěšná jezdkyně Nina Kaločová a Ebony, která je pravidelně na předních místech i v rámci stylových soutěží. A právě na styl bude hodnocena sobotní juniorská soutěž.

Trochu netradičně by se hlavní páteční soutěž mohla považovat za generální zkoušku na Velkou cenu, neboť opavská Velká cena je zvláštní nejen změnou místa, ale také dvěma bodovanými soutěžemi do Českého skokového poháru. Právě v sobotu se při ceně Kofoly na parkuru T* (145 cm) pojede o body za zrušenou Velkou cenu Ostravy. Přestože to nebyl případ vítěze, většina jezdců startujících v sobotní a nedělní bodované soutěži si již v pátek vyzkoušela kolbiště a seznámila s ním své koně. S cílem probojovat se do elitní finálové čtyřky vážil cestu do Olomouce ze středních Čech i Josef Pařenica. Není však jediným, kdo to měl do areálu dál. Toto kolo si nenechal ujít ani Jan Studnička či jezdecká jednička Aleš Opatrný. Dále se v areálu sešli i slovenští a polští reprezentanti.

V sobotu bude zahájen program v osm hodin, a to uzavřenou soutěží stupně ZL (110 cm) pro jezdce v rámci Equiservis Amateur Tour. Z otevřených soutěží jsou na programu parkury L* (115 cm), S* (125 cm) a T* (145 cm). Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky