lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Opatrný vítězem v Derby při CSIO5*-W ve Falsterbu

V sobotu 9. července se v rámci pětihvězdového CSIO ve Felsberbu konalo Derby. V českých barvách zde závodil Aleš Opatrný, který do soutěže nastoupil s Acovarem. Česká dvojice nenašla v Derby přemožitele a zvítězila.

V rámci Derby se představilo celkem 23 dvojic. Pouze dvě dokončili základní kolo bez zatížení trestných bodů. Právě Aleš Opatrný si připsal jeden z čistých výsledků. Tou druhou čistou dvojicí, byla dvojice z Irska - Shane Sweetnam a Cyklon. Obě dvojice se tak rozeskakovali o první dvě místa. Sweetnam Shane a Cyklon z Irska dokončili rozeskakování se 4 trestnými body stejně jako Aleš Opatrný a Acovaro. O vítězi rozhodl čas. Rychleji si s nástrahami parkuru porodila česká dvojice, a s časem o vteřinu rychlejším tak obsadili zlatou příčku. Na třetí místo stačil výsledek švýcarské dvojice - Romain Duguet a Sherazade du Gevaudan, kteří za základní kolo inkasovali 4 trestné body.