ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Opatrný vítězem finále CEL SP ve Varšavě

V neděli vyvrcholily varšavské závody CSI3*-W Grand Prix, které přinesly České republice velký úspěch. Jediný Čech na startu, A. Opatrný, v sedle Zandira dokončil jako první bezchybně a následně v soutěži 155 cm vysoké zvítězil.

Náročnou Grand Prix s výškou překážek 155 cm nakonec dokončili pouze dva jezdci bezchybně, a ti se utkali v rozeskakování. Dlouho se zdálo, že k němu ani nedojde, neboť až Aleš Opatrný ze sedmnácté startovní pozice dokončil bezchybně i v časovém limitu. Nakonec se uskutečnilo, byť pouze dvojčlenné. Aleši Opatrnému se podařilo dojet se Zandirem opět bezchybně, na což nedokázala odpovědět Jody van Gerwen z Nizozemí. Jedna chyba ji odsunula na druhou příčku, přestože čas měla o minimální rozdíl 0,01 vteřiny lepší.

Tato soutěž byla zároveň vyvrcholením centrální evropské ligy Světového poháru. Jezdci bojovali ve Varšavě v tříkolové soutěži, kam se vedle Grand Prix započítával čtvrteční a páteční start. V rámci všech kol zajel český jezdec základní kola bezchybně, a tak v konečném součtu poskočil z pátého místa na vedoucí pozici. Náskok na druhého Andriuse Petrovase činil 7 bodů a nejlepší trio uzavřel Kristaps Neretnieks. Naopak z postupujících vypadl vedoucí jezdec žebříčku před Varšavou. Vladimir Beletskiy nedokázal navázat na úspěchy z celé sezony a již první dny chyboval. V Grand Prix mu jeho kůň navíc odmítl poslušnost. Po vyloučení a bez zisku jediného bodu se nakonec jezdec propadl až na osmé místo. Nejlepší trojice má právo startovat ve finále v Lyonu ve dnech 17. – 21. dubna, Aleš Opatrný však již oznámil, že tento start nemá v plánu.

Do třetice se Aleš Opatrný v neděli radoval z výhry v rámci Cavaliada Tour. Ze tří závodů v rámci tohoto seriálu se účastnil pouze dvou – ale druhé místo v GP Lublin a první příčka v GP Varšava mu se Zandirem na vítězství stačila.

Úspěch Aleše Opatrného vzbudil po čase také větší zájem médií o jezdecký sport, a tak i díky činnosti tiskového střediska České jezdecké federace se informace opakovaně dostala mj. do televizního vysílání České televize – a to jak v hlavní sportovní relaci Branky, body vteřiny, tak do pondělního Sportu ve světě. Aleš Opatrný se navíc stal hostem živého vysílání ČT Sport. Zpráva zazněla např. i ve Snídani s Novou a zaznamenaly jí díky přímým kontaktům do médií i další redakce.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky