ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Ondřej Zvára skokovým mistrem ČR 2013

130707_mcr_zvara-navojNovopečeným mistrem České republiky v parkurovém skákání pro rok 2013 se stal v neděli 7. července Ondřej Zvára. Ten dokázal se svým koňským svěřencem Cento Lano Arcus absolvovat během prodlouženého víkendu tři těžké parkury jen s 6 trestnými body. Zaváhal pouze jednou, a to až závěrečný den na osmé překážce kurzu. Ke čtyřem trestným bodům za shození inkasoval jeden trestný bod za překročení časového limitu.

Ten si připsal i v pátek. Lepší výsledek se nikomu jinému ovšem předvést nepodařilo. „Před posledním parkurem jsem nervózní nebyl, což mi určitě pomohlo ve způsobu jízdy. Nervozitu jsem pocítil až po chybě na osmičce, ale Cento Lanovi jsem věřil, že mě dokáže podržet a zúročíme naši velmi poctivou přípravu,“ prozradil Ondřej Zvára. „Vyhrát mistrovský titul je určitě jeden z těch důležitých úspěchů, i když nevím, zda by se dal označit za životní. Úspěchem jsou pro mě každé závody s čistým kontem, když přivezu všechny svěřence zdravé, když je spokojena moje zaměstnavatelka Hana Rechová, a když si na závodech užijeme radost a pohodu z krásného sportu,“ zhodnotil Zvára, jehož dalšími vrcholy sezony 2013 budou mistrovství Evropy seniorů a mistrovství světa mladých koní.

Stříbro v národním mistrovství vybojoval Aleš Opatrný s valachem Zidande P, který zaznamenal po jednom shození v sobotu a v neděli. Před vrcholným parkurem měl ke 2. pozici ještě o něco blíže Ludvík Jandourek s Vigem 1, jenž si nesl pouze 2 trestné body z prvního kola. Do třetice se mu již tak dobře nedařilo a připsal si další penalizaci deseti body, čímž si zajistil rozeskakování o bronz s dalšími třemi dvojicemi. V něm nakonec sám uspěl čistým výkonem. Kamil Papoušek s Bel Cantem Hradiště, Jiří Hruška s Mr. Voxem Agromarket H+B i Zuzana Zelinková s Caleri-II měli po jednom shození a seřadili se na nemedailových pozicích dle uvedeného pořadí.

130707_mcr_zvara-navoj2


Novopečený skokový mistr ČR Ondřej Zvára, stříbrný Aleš Opatrný a bronzový Ludvík Jandourek. Foto Kateřina Návojová


Částečně podobný průběh, jako soutěž jednotlivců v seniorské kategorii, mělo i samostatné klání žen. Z prvenství se radovala Nahtalie Crnková v sedle Congo King Gaina. Ta jako jediná nezaznamenala za tři dny žádnou penalizaci. „Z mého pohledu šlo vše hladce, kůň skákal výborně celé tři dny, vše probíhalo v klidu a pakrury byly moc příjemné. S kurzy Eduarda Petroviče mám dobré zkušenosti již z minulosti. Např. jeho bratislavský Pohár národů jsme šli také čistě,“ pochvalovala si Nathalie Crnková. Jí jsme za poslední rok na českých kolbištích příliš často nevídali, a tak je otázkou, do jaké míry se to nyní změní. „Vloni jsem začala pracovat v Rakousku a do Čech jsem neměla moc času jezdit. Ani jsem tolik nezávodila. Konkrétní plán na letošní druhou polovinu sezony ještě nemám, ale určitě bychom chtěli vyjet jak na zahraniční závody, tak na nějaký domácí Skokový pohár,“ dodala ženská mistryně.

Druhá v mistrovství žen skončila Šárka Schaus na Rascaldinovi s odstupem jedné chyby ze sobotní části. Poslední den však měla velké štěstí, jelikož na parkuru málem zabloudila a k chybě scházelo nejednou opravdu málo. O bronz se rozeskakovala Denisa Bittnerová s Vanessou 5 a Jitka Opatrná s Uno-M. Druhá jmenovaná využila nejen bohatších zkušeností, ale i situace, že startovala až po své soupeřce a jela tzv. na jistotu. Sice měla pomalejší čas, ale nechybovala. Do hořovické stáje rodiny Opatrných tak putovaly z Ptýrova letos hned dvě medaile.

Skvělou podívanou nabídla i soutěž mladých jezdců, v níž Barbora Tomanová na Kohenovi završila hattrick mistrovských titulů v této kategorii. S tou se po letošním roce bude muset definitivně rozloučit, jelikož od příštího roku věkově postoupí mezi seniory. „Letošní prvenství bylo určitě nejtěžší právě proto, že bylo třetí. Byla jsem nervózní, ale celkově to dopadlo dobře. Moc se mi zdejší šampionát líbil a vždy se sem budu ráda vracet i díky skvělé organizaci,“ konstatovala jezdkyně, která více času než doma tráví v zahraničí. „Již dnes jedu do Německa a ve čtvrtek odlétáme na mistrovství Evropy mladých jezdců do Španělska. Chtěla bych se tam probojovat mezi nejlepších 30 dvojic postupujících do finále,“ doufá Barbora Tomanová.

O medaile se na Ptýrově skákalo v družstvech. Nejlepší byli členové týmu „Praha 2“ následovaní Jihočechy 1. O bronz se rozeskakovali Severočeši 1 se Severomoraváky 1. Zástupcům severočeské oblasti se přece jen dařilo více, a tak si mohli převzít mimo věcných a finančních výher i medaile pro třetí umístěné. Podrobnosti o mistrovství ČR na Ptýrově najdete na adrese: www.mcr-ptyrov.cz.
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky