ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Olomoucká Velká cena Opavy přilákala skokovou elitu

Na další kolo extraligového seriálu Český skokový pohár v rámci Velké ceny Opavy konané ve dnech 12. – 14. září na olomouckém kolbišti Equine Sport Centra v Lazcích se zapsalo na start mnoho závodních dvojic. Ty nejlepší láká mimo jiné také dvojí bodový příděl do seriálu, a to včetně náhradní sobotní pohárové soutěže za dvakrát zrušenou Velkou cenu Ostravy.

Bohužel se Velká cena Opavy bude muset obejít bez „domácího“ jezdce z Kateřinek Jiřího Hrušky. Ten totiž předešlý víkend krátce po skončení finále Kritéria mladých koní ve středočeských Zduchovicích prodělal zlomeninu klíční kosti. „Krátce po dekorování jsem přesedlal na jednoho mladého svěřence, ale bohužel, jakmile jsem na něj sedl, tak se vzepnul a já z něj spadl tak nešťastně, že jsem si zlomil klíční kost. Na našich závodech tak startovat nemohu a účast při závěrečné Velké ceně Hořovic je prozatím otazníkem. Pokud tomu můj zdravotní stav dovolí, tak bych do ní moc rád nastoupil a pokusil se vybojovat finálovou účast. Každopádně uvidíme, jak moc žebříčkem Českého skokového poháru zamíchají dvě bodované soutěže v Olomouci,“ konstatoval Jiří Hruška. Ten aktuálně figuruje s 35 body na děleném čtvrtém místě společně s Josefem Pařenicou. Velmi snadno by se však mohl dostat mezi elitní čtyřku i Jiří Papoušek, jenž má 33 bodů. Naopak v ohrožení může být vedle Jiřího Hrušky i Denisa Bittnerová s 39 body.

Finálovou účast má naopak téměř jistou prozatím druhý umístěný Jiří Skřivan, který se s valachem Zembla chystá na obě soutěže stupně obtížnosti T*, tedy sobotní cenu Kofoly bodovanou za zrušenou nedělní Velkou cenu Ostravy, společně s nedělním vyvrcholením Creditas Velkou cenou Opavy. Na obou startech nebude chybět ani již zmíněná Denisa Bittnerová, která poměrně dlouho celému žebříčku vévodila. O body a elitní finálovou čtveřici se do Olomouce vypravili bojovat i zatím pátý Josef Pařenica a šestý Jiří Papoušek. Oba tito jezdci jsou v kontaktu s nejlepšími a neztrácí mnoho bodů. Závodit bude také Jan Studnička, Josef Kincl či frenštátský vítěz Marek Klus. Podle posledních zpráv navíc dorazí i lídr žebříčku Aleš Opatrný. V Olomouci tak bude k vidění opravdu absolutní česká skoková špička.

Početné startovní listiny očekává i seriál Czech Junior Cup, jehož se zúčastní i vedoucí jezdkyně mezi mladší věkovou kategorií do 15 let Vanda Tmějová. Do uzavřených soutěží jedoucí se s hendikepem dle věku jezdce je nahlášeno v pátek kolem 40 juniorů, do sobotní stylové soutěže je zatím přihlášena zhruba polovina.

Vedoucí jezdkyni uvítá Olomouc i v rámci Equiservis Amateur Tour. Dana Pinkavová bude s Lassy 2 bojovat společně s dalšími amatérskými jezdci o nedělní finále, předposlední možnost získat dostatek bodů do Hořovic. I v tomto případě se na startu sejde více dvojic, než bylo obvyklé při předcházejících kolech.

Vedle úspěšných českých jezdců se v Olomouci představí také zástupci Polska a Slovenska, kteří dodají závodům mezinárodní nádech. V úvodní páteční den se uskuteční celkem čtyři soutěže včetně kvalifikací výše zmíněných seriálů. Nejvyšší soutěží dne bude parkur S** (130 cm). Oba víkendové dny se bude končit již na stupni obtížnosti T* (145 cm). Pořadatelé upozorňují, že pro vysoké počty startujících se v pátek a v sobotu bude zahajovat sportovní program již v 8.00 hodin! Pro další aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky