ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

O kolínský skokový pohár na Ptýrově je velký zájem

Více jak 350 koní odstartuje v rámci dalšího kola ČSP. Ten se ve dnech 22. – 25. května přesouvá na ptýrovské kolbiště, kde vyvrcholí tradiční Velkou cenou Kolína. Po zrušeném závodu Ostravě se tak jedná o třetí kolo seriálu.

V luxusním areálu Farmy Ptýrov nedaleko Mnichova Hradiště bude startovat i vedoucí žena žebříčku. Nejvíce bodů si totiž na konto z úvodních dvou Velkých cen připsala Denisa Bittnerová. Ta se rozhodla nevynechat ani další kolo parkurové extraligy a nahlášena je samozřejmě i do nedělní Velké ceny, která čtyřdenní program skokových závodů uzavře. Parkur stupně T* (145 cm) by jezdkyně měla absolvovat s oběma svými klisnami Vanessa 5 a Adéla-S. Z prozatím nejlepší čtyřky nebude chybět ani Jakub Novotný, jemuž k průběžnému čtvrtému místu stačila velmi dobře zajetá Velká cena Martinic. Doufat v posun vpřed bude i na páté pozici žebříčku Ludvík Jandourek s Vigem 1. Těmto úspěšným jezdcům v rámci Českého skokového poháru budou situaci stěžovat další zkušení závodníci, jako např. Jiří Luža či vítěz předcházející Velké ceny Brna – Jiří Papoušek. Ten bude startovat v sedle Cornady-K, jež před dvěma lety Velkou cenu Kolína vyhrála. Tenkrát ovšem ještě v sedle Martina Šoupala. Již vloni v srpnu jsme jí na tomto kolbišti mohli vidět s Jiřím Papouškem. Sice nevyhrála, ale obsadila s ním velmi pěkné 4. místo. Jistě tedy bude patřit mezi favority i tentokrát.

S Českým skokovým pohárem jsou spjaty i rámcové seriály Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cup. V prvním zmíněném seriálu budou amatérští jezdci sbírat body ze čtyř otevřených kvalifikací na parkurech Z (100 cm) – L* (115 cm) a do nedělního finále se probojuje nejlepší dvacítka. Mezi jezdci bojujícími o body bude i momentálně vedoucí Dana Pinkavová, která se představí v sedle svých dvou svěřenců Lassy 2 a La Cora 1.

Junioři mají přichystané uzavřené soutěže – od pátku do neděle každý den jednu. Půjde opět o soutěže hodnocené formou hendikepu, kdy mladší junioři (12 – 15 let) budou skákat překážky o 5 cm nižší než jezdci kategorie B ve věku od 16 do 18 let. Páteční a sobotní soutěže budou vysoké 115/120 cm, nedělní finále připraví stavitel pakuru Jan Šíma s překážkami 120/125 cm. Kolínské kolo na Ptýrově si nenechá ujít ani nejlepší účastnice mezi mladší kategorii Markéta Miková. Sedlat bude mimo jiné i svého úspěšného koně z Martinic, valacha Pay Day. Ve starší kategorii se představí průběžně třetí Nicola Grünthálová či čtvrtá Denisa Vegrichtová. Vedoucí Hana Dostálová a ani na druhém místě Kateřina de Jagerová na seznamu přihlášených nefigurují.

Během závodů pořadatel vypsal celkem patnáct soutěží. Přestože o všechny je ze strany jezdců veliký zájem, absolutně nejvíce startujících se sejde při čtvrtečním parkuru ZL s výškou překážek 110 cm. Tam se zapsalo přesně 120 jezdců! Během závodů bude veřejnosti představena nová informační LED obrazovka. Jedná se o pilotní projekt kolínského pořadatele a bude zajímavé sledovat, zda se inspirují i další organizátoři Českého skokového poháru. Autoři kurzů parkurů Václav Drbal a Ing. Jan Šíma nabídli při závodech v rámci Velké ceny Kolína možnost dalším svým kolegům absolvovat pro svůj postup ve vzdělávání asistenci u stavitelů I. třídy. Zájemci se mohou hlásit přímo u Václava Drbala na telefonním čísle 602373054. Další aktuální informace o závodech naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky