ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Na Ptýrově při kolínské Velké ceně slavil Jiří Hruška

Jiřímu Hruškovi se výjezd na další kolo ČSP, Velkou cenu Kolína na Ptýrově, vyplatil. V neděli 25. května zvítězil v sedle Mr. Voxe Agromarket H+B díky bezchybnému základnímu kolu i finále parkuru T* (145 cm).

Do finále se probojovala nejlepší patnáctka jezdců ze základního kola. V tomto závěrečném parkuru pak při rovnosti trestných bodů rozhodoval čas. Mezi nejlepšími byli i dva jezdci spadající ještě do kategorie junioři, a to Nicola Grünthálová a Daniel Uleščenko. Druhý zmíněný dosáhl na nejvyšší příčku v rámci závěrečného pátečního programu. Tentokrát s koněm Moon Ray předvedl po velmi vydařené jízdě třetí nejlepší výkon. Na stupně vítězů je doprovodila ještě nejlepší žena a zároveň nejvíce bodující jezdkyně prozatímního žebříčku Českého skokového poháru. Denisa Bittnerová s Vanessou 5 zajela na ptýrovském kolbišti dvě bezchybné jízdy, navíc ve finále nestačil její čas jen na vítěze Jiřího Hrušku. Zmíněná jezdkyně podává dobré výkony od počátku třináctého ročníku Českého skokového poháru, a při všech kolech byla v nejlepší šestce. K velké radosti se do finále probojovala po bezchybném základním kole Cornada-K vedená Jiřím Papouškem. Tuto klisnu totiž trvalo nejdelší dobu najít poté, co v sobotu v podvečer řádil nad areálem opravdu silný vichr a zničil jednu z plachtových stájí. Pěkný výsledek dvojice však ukázal, že se klisně během této události nic nestalo a byla plna sil bojovat ve finále o nejlepší umístění. Nakonec dvojice skončila desátá po jedné chybě na dvojskoku. Tato pasáž byla zároveň jednou z rozhodujících ve finále. Jezdci mohli zvolit krátký nájezd do této kombinace, a výrazně tak ušetřit čas. Mnohokrát se zde však dopustili jezdci chyby a vidina možného vítězství se rozplynula.

V rámci finálového nedělního dne se však dařilo i druhé výše zmíněné juniorce Nicole Grünthálové. Ta se dvěma koňmi nastoupila do soutěže 120/125 cm v rámci finálového kola Czech Junior Cupu. S oběma svými svěřenci nechybovala, a díky tomu se probojovala do rozeskakování. Tam využila výhodné startovní pozice a z posledního místa předjela s klisnou Niagara La Just do té doby vedoucího Václava Nágra. Třetí nejlepší výkon předvedl Viktor Trávníček.

Finále bylo připraveno i pro jezdce v rámci Equiservis Amateur Tour. Tam svoji formu potvrdila Dana Pinkavová, která nejen do té doby vedla průběžné hodnocení, ale také podávala na Ptýrově dobré výkony a do finále postoupila z druhé pozice. V něm pak sedlala Lassy 2 a nejrychleji a bezchybně dojeli do cíle soutěže ZL (110 cm) s následným rozeskakováním.

O úvod dne se postaralo dvoufázové skákání, kde vyhrál Jiří Skřivan s klisnou Dione. Zároveň to je jezdec, u něhož se uskuteční další kolo Českého skokového poháru. To se přesune za 14 dní do areálu Suchá poblíž Litomyšle, konkrétně ve dnech 5. – 8. června. Po zrušené Velké ceně Ostravy to tak bude čtvrtá Velká cena během letošní ezony. Aktuální informace naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky