ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Mistři ČR 2014: Hruška, Roučková a Kellnerová

Mistrovství České republiky je za námi a přineslo opět spoustu emocí a kvalitních sportovních výkonů. Po souboji tří medailistů v rozeskakování získal zlato poslední startující Jiří Hruška v sedle plemeníka Aristo Z.

Dvě kola MČR jednotlivců absolvovaly pouze čtyři dvojice s nulou - byly jimi J. Hruška a Aristo Z, Zuzana Zelinková a Caleri-II, Kamil Papoušek a Bel Canto Hradiště a Barbora Tomanová a Sorceress. Poslední z nich nakonec ve třetím kole dvakrát chybovala, což ve výsledku znamenalo "až" sedmou příčku. Ostatní si ovšem bezchybné konto udržely i po třetím kole, a tak se diváci v Martinicích dočkali rovněž napínavého rozeskakování. To zahájila sebejistým čistým výkonem Zuzana Zelinková. Po ní kolbiště patřilo Kamilu Papouškovi, který v posledních třech martinických týdnech prožívá jeden úspěch za druhým. Tentokrát mu však vítězství uteklo díky chybě na poslední překážce i přes to, že jeho čas byl nakonec nejrychlejší. Poslední startující Jiří Hruška ani jednou nechyboval a jeho čas byl o fous kratší než Zuzky, a tak se ihned po dojetí mohl radovat z mistrovského titulu!

Jiří Hruška a Aristo Z. Foto Adriana Klápová
Zuzana Zelinková a Caleri-II. Foto Adriana Klápová
Kamil Papoušek a Bel Canto Hradiště. Foto Adriana Klápová

Krátce před startem první dvojice v rámci třetího kola MČR jednotlivců se naposledy ve svém životě do kolbiště podíval Careful Franz Josef, aby mu při této příležitosti mohla za vše poděkovat jeho jezdkyně Bára Tomanová, která přijela v jeho sedle.

Barbora Tomanová a Careful Franz Josef. Foto Adriana Klápová

Mezi ženami si po tři kola udržela čisté konto jako jediná Natálie Roučková v sedle Cohiby 1, jedna chyba ve třetím kole znamenala pro Denisu Bittnerovou a Vanessu 5 stříbro, jedna chyba a 2 trestné body za čas nasbírala během tří kol Jitka Opatrná a Uno-M a tím získali bronz.

Natálie Roučková a Cohiba. Foto Adriana Klápová


Tři nuly a zlatou medaili v kategorii mladých jezdců získala Anna Kellnerová v sedle koně Bacara de la Ferme Blanche, se dvěma chybami ve třetím kole se ze stříbra radovala Ivana Hronová, stejného výsledku dosáhla i Alžběta Vojtková, konto však měla zatížené navíc jedním trestným bodem za čas z prvního kola, a tak se musela spokojit s bronzem.

Anna Kellnerová a Bacara de la Ferme Blanche. Foto Adriana Klápová

Pouze jediné družstvo dokončilo dvě mistrovská kola s nulou - byli jimi Jihočeši ve složení Kamil Papoušek, Štěpán Šebela, Tomáš Navrátil a Zdeněk Hruška.

Veškeré výsledky najdete zde.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky