ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

MČR dětí a juniorů: Známe mistry(ně)!

Logo Equitana MartiniceČtyřdenní národní šampionát dětí a juniorů v letošním roce hostil jezdecký areál Equitana Martinice a odstartoval již ve čtvrtek zahajovacími tréninky všech kategorií. Mistryněmi pro letošní rok se staly Veronika Vacková (děti), Francesca Kolowrat-Krakovská (mladší junioři) a Anna Kellnerová (starší junioři), z družstev se nejvíce dařilo Severní Moravě.
NEDĚLE 11. 8.

Dětskou mistryní se po rozeskakování stala Veronika Vacková v sedle Nicky II, stříbro získala Lenka Heřmanová s koněm Pay Day, bronz vybojoval Petr Dajbych s Poctou 1.

V kategorii mladších juniorů získala zlato bezchybná Francesca Kolowrat-Krakovská v sedle Calisty-T, stříbro patří po rozeskakování Antonii Sabathilové díky Antalii, bronzový je Alexandr Baraldi v sedle Unieka 1.

O mistryni starších juniorů rozhodl až čas v rozeskakování - ten měla o více než dvě desetiny sekundy lepší Anna Kellnerová s Curley Sue před stříbrnou Tinou Šalkovou a Merrou. Eliška Hrdá a Chin se také účastnili rozeskakování, bohužel však jednou chybovali, nicméně i čas by je zařadil "až" na bronzovou příčku.

SOBOTA 10. 8.

Po druhém kole se nám mezi dětmi rýsuje již jen dvanáct dvojic s nulou na kontě. Jsou to R. Johanovský a Lentimus, V. Vacková a Nicky II, L. Heřmanová a Pay Day, A. J. Skřivánková a Flow 1, P. Dajbych s klisnami Pocta 1 i Zadeleen A.B., P. Benešová s klisnami Asteres i Donely, F. Stružinský a Lucky Lifestyle, D. Pospěch s koňmi Pialota i Reskátor 1, A. Hanáčková a Caira 1.

V mladších juniorech zůstalo nul ještě méně. Po dvou kolech jsou ex aequo ve vedení F. Kolowrat-Krakovská a Calista T, A. Baraldi a Uniek, K. De Jageová a Voigtsorf Cityslicker, H. Dostálová a Renaissance a jediná A. Sabathilová se dvěma koňmi Alisa 2 a Antalia.

Sedm dvojic v kategorii starších juniorů zůstává po druhém kole bezchybných - A. Kellnerová a Curley Sue, A. Půlpánová s klisnami Chantal 2 a Calippa-T, L. Krulichová a Loretta 2, N. Grünthalová a Trevor Coyle Z, E. Hrdá a Chin, T. Šalková a Merra.

Severomoravské družstvo si udrželo i po druhém kole zlatou pozici, o další kovy bylo nutné se rozeskakovat. Východní Čechy 1 i Střední Čechy 1 získali v rozeskakoání shodně 8 trestných bodů, tudíž o jejich pozicích ozhodl až součet časů. O čtyři vteřiny byli rychlejší Středočeši, Východočeši se tedy musí spokojit s bronzem.

PÁTEK 9. 8.

Skoro polovina startujících v kategorii dětí dokončila první kolo na parkuru stupně ZL bezchybně - konkrétně tedy 23 ze 49 dvojic: Š. Pastorková a Zamora, K. Kučerová a Timpex Ábránd, L. Šrámková a Hela H Strojmotiv, N. Germánová s koňmi Timpex Brandy i Timpex Christmas, A. J. Skřivánková a Flow 1, P. Benešová s klisnami Asteres i Donely, D. Pospěch s Pialotou i Reskátorem, A. Hanáčková a Caira 1, L. Ptáčková a Helios 2, F. Stružinský a Lucky Lifestyle, P. Brusová a Cookie, P. Dajbych s klisnami Pocta 1 i Zadeleen A.B., S. Najmanová a Harlekin K, K. Míčková a Aramis 12, K. Smith a Catch Me If You Can, L. Heřmanová a Pay Day, V. Vacková a Nicky II, R. Johanovský a Lentimus a konečně A. E. Kruf a Eurostar.

Stejně tak 23 dvojic dokončilo bezchybně první kolo kategorie mladších juniorů, kde se na start parkuru stupně L** postavilo 43: K. Kocumová a Corridor, A. Sabathilová s klisnami Alisa 2 i Antalia, V. Nágr a Casius, F. Kolowrat-Krakovská s klisnami Calista-T a Tarola D, V. Havlová a Wailanda, M. Hyka Glen Mavis, I. Nedělková a Arnica-T, A. Siatková a Kip 1, S. Roušalová a Take It Easy 2, N. Kaločová a Ebony, L. Schmiedhamerová a Laramis, D. Vegrichotvá a Jetta, R. Anýžová a Gangster 111, H. Dostálová a Renaissance, P. Boháčová a Sissi 3, E. Urbaníková a Lilop-Svržno, B. Kejvalová a Rotterdam, M. Kučerová a Chlodwiga Marie, A. Baraldi a Uniek 1, K. De Jagerová a Voigtsdorf Cityslicker a také M. Hrudková a Dona 9.

Mistrovského prvního kola starších juniorů stupně S* se účastnilo celkem 30 dvojic, z nichž 12 dokončilo bez chyby: E. Hrdá a Chin, A. Kellnerová se všemi svými koňmi Dumol, Kashmir/Casandro i Curley Sue, V. Trávníček, A. Půpánová s koňmi Chantal 2 a Calippa-T, L. Krulichová s klisnami Aktie a Loretta 2, T. Šalková a Merra, L. Anovčínová a Azurka a dále N. Grünthalová a Trevor Coyle Z.

Z družstev se v prvním kole nejvíce dařilo severomoravskému týmu ve složení T. Šalková (Fatima 7), M. Chlanda (Démant 1), R. Czyžová (Quatrnei) a N. Kaločová (Jacampo) - jako jediný má na kontě nulu. Se čtyřmi trestnými body nastupují do druhého kola družstva Střední Čechy 1 (L. Krulichová - Nikola 10, A. Půlpánová - Cara 2, A. Halíková - Maryland, N. Grünthaloá - Venezia 1) a Východní Čechy 1 (M. Kučerová - Kofila 1, K. Málková - Chinta, A. Siatková - Persefone).

_________________________________________________________________________

Sobotní a nedělní on-line přenos a poprvé i televizní studio!

Všechny boje o medaile budou letos přenášeny on-line. To znamená, že kamery přenášejí již sobotní druhé kolo družstev. Poté se přemístí z kolbiště do Seníku, odkud začnou od 20 hodin vysílat televizní studio, diskusní pořad s nositeli medailí družstev, jejich trenéry a funkcionáři závodů doplněný sestřihy jízd. Vrcholit bude překvapením pro vítězné družstvo. V neděli je již on-line přenášen celý program. Jezdci, kteří mají zájem zakoupit si DVD s nahrávkou třetího kola mistrovské soutěže, mohou navštívit režii studia JBS umístěnou u Seníku a vyžádat si ho.

Diváci se nudit nebudou

O víkendu je připraven i pro diváky doprovodný program. V době, kdy bude probíhat on-line přenos, zveme diváky 5 minut před zahájením každé soutěže na nový pořad „Pozdravy domů“ – dostavte se k Aleši Suchánkovi a kameře, odkud můžete poslat pozdravy domů k počítači svým blízkým a známým. Po celou sobotu a neděli po dekorování každé soutěže dojde k vyhlášení malířské soutěže pro děti, kterou pořádá JS Equitana Martinice ve spolupráci s partnerem, časopisem Jezdectví. Každý výherce obdrží na kolbišti ceny. V neděli odpoledne přijede voltižní skupina ze Zooparku Chomutov se svým vystoupením.

Stánek Mercedes Benz pro děti!

Děti, navštivte stánek Mercedes-Benz a časopisu Jezdectví u věže rozhodčích, namalujte obrázek a můžete vyhrát stolní kalendář časopisu Jezdectví s fotkami koní! Každý obrázek bude odměněn plakátem a dalšími dárky. A když nechcete malovat, můžete lovit rybičky, házet míčky do krtka nebo skákat přes překážky! Spolu s rodiči zase můžete vyluštit kvíz a zařadit se tak do slosování o knihy!

 

Předběžný program závodů


Mistrovství České republiky S - děti, junioři 2013


 

ČTVRTEK 8. srpna

- prezentace účastníků 7.00 – 12.00 hodin v jezdeckém areálu – budova občerstvení Seník

- zahajovací trénink od 10:00 – není povinný – dle startovních listin, předběžně zveřejněno - dle PJS čl. 202, čas 90 vteřin

- děti, družstva 100 – 110 cm, junioři 110 – 120 cm

- v 19.00 technická porada v salonku č. 7 hotelu Equitana, následně dokončení prezentací pouze pro otevřené soutěže v pátek 9. 8.

 

PÁTEK 9. srpna

- start soutěží: 8.00 děti, 10.30 mladší junioři, 13.00 starší junioři, 16.00 družstva

- prezentace a dohlášení koní do soutěže družstev bude ukončeno 1 hodinu před zahájením soutěže družstev dle platného časového plánu na věži rozhodčích u Dalibora Prokopa

- v 19.00 proběhne na kolbišti slavnostní nástup účastníků po jednotlivých ekipách

 

SOBOTA 10. srpna

- start soutěží v 8.00 – předběžně – bude upřesněno

- finále soutěží družstev

- od 20.00 Párty mistrů v Seníku

- 21.00 překvapení pro vítězné družstvo

- 22.00 doprovodný program

 

NEDĚLE 11. srpna

- start soutěží v 8.00 - předběžně – bude upřesněno
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky