ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

MČR 2015: Mistrovské tituly jsou rozdány

Druhý červencový víkend hostil ptýrovský areál vrcholnou událost jezdeckého sportu - Mistrovství České republiky v parkurovém skákání. Plné tribuny sledovaly napínavé souboje o titul mezi družstvy, mladými jezdci, ženami i jednotlivci.

Nejprve se o mistrovské tituly utkala družstva. Pro vítězství si dojel tým Střední Čechy 1 ve složení Sergej Motygin a Extreme Chaos, Přemysl Adam a Cachas, Ondřej Potluka a Land Master a Tomáš Veselý a Šípek 1. Ti si nesli z prvního kola 5 trestných bodů, stejný počet pak přidali i v kole druhém. O druhé místo se rozeskakovaly dva týmu. Úspěšnější bylo nakonec družstvo Severní Čechy 1 - Nikola Bieliková a Clive, Ondřej Pospíšil a Einfach, Veronika Turečková a Einstein a Jan Chýle a Adular 1 - kteří v rozeskakování inkasovali dvě chyby. S třetím místem se nakonec musela spokojit Severní Morava 1 ve složení Jiří Hruška a Acoradia - MX i2M, Marek Hentšel a Sauron Fitmin, Tina Šalková a Diger a Josef Kincl ml. a Čiki - Čiki, ti si z rozeskakování odnesli o jednu chybu více. Čtvrté místo obsadila Praha 1 (Kellnerová, Zelinková, Pařenica, Dub) a páté jsou Západní Čechy 1 (Štětina, Smaha, Luža, Jindra).

Následovalo finále mladých jezdců a žen. Nejprve se o titul utkali mladí jezdci. Stejně jako vloni se z vítězství mohla radovat Anna Kellnerová a Bacara de la Ferme Blanche, která dokončila třetí kolo bezchybně a v konečném součtu si odnesla pouze 4 trestné body. O druhém a třetím místě muselo, stejně jako v případě družstev, rozhodnout rozeskakování. Narozdíl od družstev zde však nerozhodoval počet chyb, ale čas. A ten měla nakonec lepší Tina Šalková a Toro 1 a připsala si titul vicemistryně. Bronzová je Kateřina Málková a Chinta, čtvrté místo patří Sabině Šůchové a Ebel a pátá je Karolína Šimáčková a Havaj 1. Naopak finálové kolo se vůbec nepodařilo Ivaně Hronové a Deviline Z. Tato dvojice nastupovala do třetího kola z vedoucí pozice, 17 trestných bodů je však zařadilo až na šesté místo.

Mezi ženami se o mistrovský titul v rozeskakování utkaly čtyři jezdkyně. Nejúspěšnější byla nakonec Michaela Šínová a Casidi, kteří inkasovali pouze 4 trestné body v třetím kole. Stříbro patří Veronice Jelínkové s Forever, bronz si odváží Kateřina Bardonová a Logistica MM. Na čtvrtém místě je Dominika Hrubešová a Rain Man. Ti patřili mezi tři dvojice, které do třetího kola postupovaly s čistým kontem. V něm však přišly dvě smolné chyby, další chyba v rozeskakování pak zmařila naděje na medailové pozice. Páté místo patří Michale Hanuščinové a Satisfy.

Vrcholem dne bylo finálové kolo jednotlivců s parkurem na stupni T**. Tato soutěž se jako jediná obešla bez rozeskakování. Mistrem ČR pro rok 2015 se stal Aleš Opatrný v sedle Berliny. Ke dvěma bezchybným kolům přibylo ve třetím 5 trestných bodů. Vicemistryní se stala Zuzana Zelinková a Caleri II, kteří třetí kolo absolvovali bez chyb na překážkách, připsali si však jeden trestný bod za čas. Bronz patří Jiřímu Hruškovi se Sapril Aristo Z. Tato dvojice ve třetím kole chybovala dvakrát. O jeden trestný bod méně má čtvrtá Barbora Tomanová a Sorceress a na pátém místě je dvojice, která jako jediná absolvovala třetí kolo bezchybně a stala se tak překvapením v kategorii jednotlivců, Vladimír Janča a Sacipont JV.

Kompletní výsledky jednotlivých soutěží naleznete zde.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky