ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Madridská Grand Prix pro Lucianu Diniz

Třetí kolo série Longines Global Champions Tour, přineslo jednu z nejméně předvídatelných GP v historii této série. Poprvé od roku 2011 navíc neproběhlo rozeskakování.

Nejen travnatá aréna, ale i kurz, který připravil Santiago Varela Ullastres, se ukázaly jako tvrdý oříšek pro mnoho elitních jezdců. Po prvním kole měly na svém kontě nulu pouze čtyři dvojice - Luciana Diniz a Winningmood (Darco x Cassini), Meredith Michaels - Beerbaum a Fibonacci (For Feeling x Corland), Philippe Rozier a Rahotep de Toscane (Quidam de Revel x Laudanum) a Jane Richard Philips a Pablo de Virton (Andiamo x Kashmir van´t Schuttershof). 

Druhé kolo však ještě zamíchalo pořadím. Jedinou dvojicí, která dokázala odolat nástrahám parkuru byli zástupci Portugalska - Luciana Diniz s šestnáctiletým Winningmood. Ačkoliv jejich čas nepatřil k nejrychlejším, jako jediní na svém kontě po dvou kolech měli nulu. Na druhé místo se probojoval Philippe Rozier s desetiletým Rahotep de Toscane, kteří si připsali pouze jeden trestný bod za překročení časového limitu a třetí příčku obsadil domácí jezdec Manuel Fernandez Saro v sedle Enriques Of The Lowlands (Diamant de Semilly x Carthago) s celkovým počtem dvou trestných bodů. Čtvrté místo patříScottu Brashovi s Hello Snactos (Quasimodo v. Molendreef x Nabab de Reve) a pátý skončil Bertram Allen a Romanov (Heartbreaker x Fedor). Obě tyto dvojice mají na svém kontě po jedné chybě.

Vítězná dvojice madridské GP, foto: Stefano Grasso

Po třetím kole se tak do čela žebříčku LGCT 2015 probojoval Scott Brash se 73 body, druhá je madridská vítězka Luciana Diniz s 69 body. Aktuálně třetí je Bassem Hassan Mohammed (66 bodů), čtvrté místo patří Hans - Dieteru Dreherovi (59 bodů), na kterého ztrácí pouhý jeden bod pátá Laura Kraut.

Kompletní výsledky madridské Grand Prix najdete zde.

Průběžné pořadí po třetím kole LGCT 2015 pod tímto odkazem.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky