ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Koně na Žofíně: Anketa kopírovala výsledky žebříčků

Žádné překvapení nečekalo téměř sedm set diváků při vyhlašování nejlepších jezdců a koní roku 2013 – vítězové těchto anket se totiž vzácně shodli s vítězi žebříčků.

Překvapivá odhalení tak přinesla pouze předtočená videa, která vyhlašování nejlepších provázela. V nich vítězové nechali nahlédnout do své zimní přípravy nebo trávení volného času, což se samozřejmě neobešlo bez vtipných záběrů.

Největší napětí tak slibovala kategorie nejlepších koní roku 2013. Koně zatím své žebříčky nemají, a proto se čekalo, který z nich post vítěze zaujme. Nakonec nejvíce bodů odborné komise získali úřadující mistři republiky ověnčeni také zahraničními úspěchy, skokový Cento Lano Arcus a drezurní Apropos. Neboť Cento Lano byl v tu dobu na závodech, pro svou cenu se nedostavil a veškerá pozornost diváků a médií se tak soustředila na náhradníka Apropa – druhého nominovaného koně jezdce Fabrizia Sigismondiho. „Apropos je příliš citlivý kůň a chtěli jsme ho uchránit stresu ze šrumce při vyhlašování, přivezli jsme tedy klidnějšího Trevise Jospo,“ zdůvodnil tuto záměnu jezdec a současně spolumajitel vítězného koně. Majitelka „Centa“ si svůj úspěch užívala dvojnásobně – její šestiletý Quimero-M totiž získal cenu pro nejlepšího mladého koně roku 2013. Mezi mladými drezurními koňmi získal titul jeden ze čtyř nominovaných koní stáje Ladislava Umlaufa, hannoverský Sir Boss. Za něj přebírala cenu jeho závodní jezdkyně Eva Jančaříková.

Foto Magdaléna Straková

Celý večer však začínal dekorováním první pětky žebříčku DJ Stars 21, tedy jezdců od 12 do 21 let počítaný časopisem Jezdectví, a jak jsme již v úvodu zmínili, nastínil tak i vítěze anket. V kategorii děti získala nejvíce dobrých bodů za bezchybné parkury Michaela Rodová (JK Tachov), v kategorii juniorů Anna Kellnerová (Horse Academy) a v kategorii mladých jezdců Barbora Tomanová (JK Dance and Jump). Všechny tři jezdkyně se staly i jezdkyněmi roku 2013 ve své kategorii, spolu s nimi stanuly na podiu drezurní jezdkyně roku v identických kategoriích – Alexandra Hanáčková (JK Ramir Bělov), Sofie Brodová (JK NH Car) a Barbora Dvorníková (JK Iluze Makotřasy).

Seniorská anketa pro změnu kopírovala nejstarší jezdecký žebříček, Pavo Pohár Jezdectví. V jeho skokové části již potřinácté zvítězil Aleš Opatrný, jemuž se dařilo hlavně v zahraničí, kde získal několik vítězství ve velkých cenách a umístil se na 35. místě na mistrovství Evropy. Vítězem tohoto žebříčku i ankety se stal i drezurní jezdec Fabrizio Sigismondi. Hlavní cenu jim předával kromě Ing. J. Pecháčka, prezidenta ČJF, též Ing. Jiří Kejval, prezident Českého olympijského výboru.

Foto Magdaléna Straková

Galavečer proběhl pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR, jeho spolupořadateli jsou Česká jezdecká federace a časopis Jezdectví. Více informací na www.jezdectvi.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky