ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Kaczyna úspěšná při Zimním poháru v Nových Zámcích

Polská reprezentantka Maria Kaczyna se účastnila se svými koňmi prvního skokového kola letošního ročníku Zimního Jezdeckého poháru ve skocích, který se uskutečnil v sobotu 6. února v Nových Zámcích. A právě ona vyhrála nejen hlavní soutěž dne…

Maria Kaczyna reprezentující Polsko předvedla úspěšné jízdy s koněm Lord of Fame, s nímž se účastnila parkurů stupně ZL a L*. Právě soutěž L* byla závěrečným parkurem závodního dne, jelikož soutěž o 10 centimetrů vyšší byla zrušena pro nízký počet přihlášených jezdců.

„Elková“ soutěž s výškou překážek 115 centimetrů byla vypsaná s následným rozeskakováním, do něhož se probojovaly čtyři dvojice. Druhou část parkuru se podařilo dokončit všem čtyřem účastníkům bezchybně, a tak o jejich pořadí rozhodoval pouze dosažený čas. O více jak vteřinu nejrychlejší byla Maria Kaczyna a Lord of Fame, kteří dokončili v čase 26,12 vteřiny. Pro druhé místo si dojela Lucie Strnadlová s koněm Fall River Blue VDL před třetí Natálií Kreislovou s koněm Remus 4. Dále se do rozeskakování probojovala ještě Hana Dostálová a Renaissance. Tato domácí jezdkyně však zvolila pomalejší jízdu.

Maria Kaczyna a Lord of Fame. Foto Aleš Suchánek

Skvělou formu předvedla Maria Kaczyna již na parkuru ZL, který taktéž vyhrála. Nejen, že jako jediná pokořila hranici 50 vteřin, na druhou Lucii Kumarovou s Rappeur du Ry měla obrovský náskok více jak sedmi vteřin. Tato soutěž se však nezapočítávala do žádného ze seriálových žebříčků.

Do základní túry si nejvíce bodů připíše z parkuru stupně Z (100 cm) Lucie Strnadlová, která v soutěži s následným rozeskakováním předvedla nejlepší výkon s koněm Basta 1. Jezdkyně se zároveň umístila i na čtvrté příčce, a to v sedle svěřence Grasshopper. Druhé místo si zasloužil Ivo Přibyl sedlající koně Cassio a elitní trio doplnila Eliška Machalová a Galetta 1. Obě části tohoto parkuru dokončilo bezchybně deset dvojic.

Během závodního dne se uskutečnily celkem čtyři oficiální soutěže. První z nich byl parkur stupňované obtížnosti do 100 centimetrů, kde se nejvíce dařilo Robertu Pokornému s koněm Hawana. Tato soutěž se zároveň jela i jako hobby, stejně jako další dva parkury na výšce 60 a 80 centimetrů.

Zimní Jezdecký pohár pokračuje dalším kolem již 13. února, kdy se ve Slatiňanech koná již třetí kolo v disciplíně spřežení. Na skokové soutěže se dostane opět v sobotu 20. února. Toto kolo proběhne v Hradištku u Sadské. Podrobné informace o seriálu naleznete na stránkách www.jezdeckypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky