ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Jezdecký sport stále více na televizních obrazovkách

Jezdecký sport se stále častěji dostává na televizní obrazovky. V posledních týdnech jistě mnozí z vás zaznamenali nárůst jezdeckých pořadů na ČT Sport i díky Světovým jezdeckým hrám. Další historický moment však na sebe nenechal dlouho čekat.

O víkendu 13. a 14. září se totiž natáčelo hned pět jezdeckých závodů pro záznamy a reportáže v České televizi. Tolik akcí současně doposud ještě nikdy zaznamenáváno televizními kamerami nebylo! Donedávna bylo výjimkou, když se v jednom týdnu natáčely dvoje závody, zcela ojediněle pak troje.

Je však potřeba dodat, že k číslovce „5“ přispěla trochu i náhoda, neboť hned dva jezdecké mítinky byly do termínu 13. a 14. září přesunuty dodatečně. Jedná se o mistrovství České republiky v paravoltiži a Český skokový pohár v rámci Velké ceny Opavy v Olomouci. Obě akce měly původní datum konání v červnu. Dalšími „televizními“ akcemi pod hlavičkou České jezdecké federace byly během předešlého víkendu mistrovství České republiky v reiningu v Kozlovicích a mistrovství České republiky v jezdecké vytrvalosti pořádané v Těšánkách. Předtáčela se také první polovina pořadu nazvaného „Podzimní šampionáty ve všestrannosti Borová“, jenž zahrnuje finále KMK a mistrovství České republiky juniorů a mladých jezdců ve všestrannosti.

Touto sérií však letošní jezdecká sezona na obrazovkách České televize nekončí! Příznivci koní se mohou těšit ještě na záznam z finále Českého drezurního poháru v Brně, z mistrovství České republiky ve všestrannosti pořádané v Humpolci, dále z finále Českého skokového poháru v Hořovicích, z mistrovství České republiky ve voltiži v Albertovci nebo mistrovství České republiky v paradrezuře, jež se bude konat začátkem října v Hradištku u Sadské.

Letošní jezdecká sezona byla co do počtu televizních pořadů zcela jistě historicky nejbohatší a doufejme, že se nastavenou laťku bude dařit minimálně udržovat v podobné výši, byť je jasné, že akce typu Světových jezdeckých her se nekoná každý rok.

Přehled pořadů z jezdeckého sportu na televizních obrazovkách najdete na níže uvedené adrese:
http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr[nadtitul]=Jezdectv%C3%AD&filtr[obdobi]=archiv

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky