ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Hruška vítězem páteční Diamond Tour na CSI Olomouc

Skvělý den měli v pátek čeští jezdci při Světovém poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc. Nejprve zvítězil Jiří Luža v sedle Zenta S v túře pro mladé koně a odpoledne nenašel přemožitele v hlavní Diamond Tour Jiří Hruška s hřebcem Aristem Z.

Jiří Hruška nastupoval do soutěže s překážkami vysokými 145 centimetrů v konkurenci 62 jezdců reprezentujících 11 států již jako čtvrtý v pořadí a byl prvním, kdo na překážkách ani jednou nechyboval. Později se to samé podařilo ještě 14 dvojicím, ale žádná z nich nebyla v cíli rychleji, než právě Hruška s Aristem. „Byl to dost náročný parkur. Navíc se v něm sešla opravdu silná konkurence – dobří jezdci i koně. Již při prohlídce kurzu jsem ovšem měl takové tušení, že by to mohl být parkur, který Aristovi vyhovuje. Na opracovišti jsem na něm cítil, že se již skutečně dostal do dobré formy, a tak jsem šel na start s dobrým pocitem. Všude cválal dopředu, ale přitom neustále zůstával pozorný,“ chválil svého koně Jiří Hruška. 

Jako nejnáročnější označil vítěz závěr soutěže. „Poslední řada byla poměrně velká – zejména oxer v trojskoku. Navíc byl problematický vstup do kombinace, kdy polovina jezdců volila šest cvalových skoků a druhá polovina sedm. Já jsem zvolil tu rychlejší variantu na šest cvalových skoků a ta se ukázala jako správná volba. Pak už jen zbývalo čekat, jak si se všemi nástrahami poradí ostatní jezdci a koně,“ konstatoval vítěz. „Doufal jsem, že budu mezi nejlepší pěticí, ale nevěřil jsem, že vyhrajeme. Náš výsledek byl rozhodně chytatelný a i já jsem si vědom míst, kde se dalo ještě ubrat na čase. Pro Arista je však stále začátek sportovní sezony, proto jsem nechtěl jet úplně na doraz,“ dodal Hruška. 

Vítězná dvojice páteční Diamond Tour, foto: Josef Malinovský

Tři soutěžící byli dokonce rychlejší, než vítěz soutěže. Mezi nimi i Ondřej Zvára s Carmen Arcus. Jenže všechny potkal stejný osud – chyba na jedné z překážek, která je odsunula až do druhé desítky ve výsledkové listině. Mezi nejlepšími nechyběli z českých reprezentantů ještě Barbora Tomanová, která s klisnou Sorceress skončila sedmá a Rudolf Doležal s Carl Blue. Ten dokončil jako třináctý. Nejméně ztrácel na Jiřího Hrušku s Aristem Z maďarský jezdec Gábor Szabo s Timpex Bolcsesz. Od prvenství jej dělilo jen půl sekundy a musel se tak spokojit s druhým místem. Něco málo přes jednu sekundu měl odstup od Hrušky Polák Antoni Strzalkowski na koni Winnetou dokončivší jako třetí. 

Jak již bylo zmíněno, česká hymna hrála v olomouckém Equine Sport Centru při pátečním programu již dopoledne, kdy nenašel přemožitele Jiří Luža se Zentem S. V soutěži na čas dokázal překonat všech 65 konkurentů. Shodou okolností, i v tomto případě bral druhé místo Maďar Gábor Szabo – pro změnu v sedle koně Timpex Emlek. Kompletní výsledky najdete na stránkách www.csi-olomouc.cz. Na uvedeném webu je možné sledovat veškerý sportovní program živě prostřednictvím on-line přenosu.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky