ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Hrubešová hlavní čtvrteční vítězkou při VC Zduchovic

Mladá jezdkyně Dominika Hrubešová zvítězila v rámci úvodního čtyřdenních skokových závodů Českého skokového poháru konaných poprvé ve Zduchovicích. Ve čtvrtek 31. července si nejlépe poradila se závěrečným parkurem a dovedla svého Rain Mana vítězně do cíle.

Jednalo se o parkur stupně obtížnosti S* (125 cm) jedoucí se na čas. „Do Zduchovic jsem vyrazila pouze na jeden den, o to více mě těší dnešní úspěch. Raiovi jsem chtěla dát po mistrovství České republiky v kategorii mladých jezdců oddech na nižších parkurech, takže jsem ho vzala do soutěží stupňů obtížnosti L a S,“ zhodnotila vítězka. „Chci ho pošetřit, aby skákal dobře i na podzim,“ doplnila jezdkyně, která má na kontě i start při Velké ceně. Velmi vydařená jízda v dobrém tempu jim nakonec stačila na nejlepší místo – byť těsně. Druhý Jan Štětina s Atomicem-S totiž ztrácel pouze tři setiny vteřiny. Na třetí příčce se umístily shodně dvě jezdkyně – Kateřina Bardonová s Logistikou MM a slovenská jezdkyně Barbora Baťalová s Catwalk.

Zatímco v poslední soutěži prvního dne se v elitní dekorované pětce místa po polovině příliš neměnila, na parkuru L* (115 cm) zamíchali pořadím právě poslední jezdci na startu. Nakonec se z nejvyšší příčky radoval Matěj Kotalík s Vasco du Luc před domácí dvojicí Michaela Krulichová a Nikola 10. Nejpočetnější soutěží dne byl parkur stupně ZL (110 cm), druhý na programu dne. Ze 75 startujících se nejrychleji do cíle dostal nejmenší kůň – Šárka Tůmová zvítězila v sedle své pony klisny Kara/Bacardia, a to s náskokem více jak tří vteřin. 

Pouze úvodní soutěž čtvrtečního dne se nejela na čas – jezdci na překážkách 100 centimetrů vysokých se snažili co nejvíce přiblížit stanovenému času. Odchylka 0,09 vteřiny stačila Janě Benešové s koněm Genius Blaník na první pozici. Začínalo se v 8.30 hodin a stejný začátek je naplánován i na pátek. Jednat se bude o soutěž stupně ZL (110 cm), která je rozdělná na dvě kategorie. V oddělení B odstartují amatérští jezdci, pro něž bude parkur první kvalifikací na nedělní finále Equiservis Amateur Tour. Ten den proběhne i první kolo Czech Junior Cupu. Závěr druhého závodního dne se uskuteční na parkuru stupně ST* (135 cm). Pro aktuální informace klikněte na webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky