ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Henrik von Eckermann vítězem římské Grand Prix

V neděli 24. května vyvrcholilo v italském Římě pětihvězdové CSIO. Na start dvoukolové Grand Prix se postavilo celkem padesát dvojic. Kurz stavitele Uliana Vezzani připravil řadě jezdců těžké chvíle jak na překážkách samotných, tak i s časovým limitem.

První kolo absolvovaly bezchybně pouze čtyři dvojice, Edwina Tops - Alexander a Heidi du Ruisseau Z, Laura Kraut a sedmináctiletý Cedric, Henrik von Eckermann a Cantinero a Robert Whitaker s dvanáctiletým Catwalk IV. Druhé kolo však ještě výrazně zamíchalo pořadím. 

Z vítězství se nakonec radoval švédský jezdec v sedle třináctiletého Cantinera (Cento x Cash), kteří k nule z prvního kola přidali pouze jeden trestný bod za překročení časového limitu. Podobně tomu bylo i u stříbrného Jeroena Dubbeldama s jedenáctiletým Zenith SFN N.O.P. (Rash R x Fuego du Prelet SF). Tato dvojice si z každého kola odnesla jeden trestný bod za překročení časového limitu. Maikel van der Vleuten a Vdl Groep Areta C (Indoctro x Voltaire) nastupovali do druhého kola, stejně jako Dubbeldam, s jedním trestným bodem. Neúprosný časový limit však znamenal další dva trestné body v kole druhém a dvojice se musela spokojti s bronzovou příčkou. Druhé kolo přineslo pouze dva čisté parkury v podání Sergia Alvarez Moyy s G and C Quitador Rochelais (Jamac x Unau du Fonteny) a Giuliy Martinengo Maequet a desetileté Fixdesign Funke Van´T Heike (Action Breaker x Grandeur). Obě dvojice si však z prvního kola nesly 4 trestné body, což stačilo na čtvrté a páté místo.

Henrik vo Eckermann a Cantinero, foto: CSIO Roma/Proli

Kompletní výsledky Loro Piana Grand Prix City of Rome najdete pod tímto odkazem.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky