ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

GCT: 12. kolo s českými barvami a skvělými úspěchy

Předposlední kolo LGCT proběhlo v rakouské metropoli. Možnost zúčastnit se prestižních závodů nedaleko českých hranic měli i Zuzana Zelinková s Filicitou a Calerim II, Ondřej Zvára a Cento Lano a Ria Hoffmeisterová a Marius, kteří se představili v rámci soutěží CSI2*.

Poslední jmenovaná jezdkyně předváděla po všechny dny v rámci soutěží Silver Tour pěkné výkony, kdy v sedle třináctiletého Mariuse (Montender x Polygraf) dokončila vždy pouze s jednou chybou.

Ondřej Zvára a Cento Lano se poprvé představili v páteční Granitbau Opening, kdy se jim po bezchybném výkonu podařilo vybojovat výborné 8. místo. V této soutěži startovala i Zuzana Zelinková s Filicitou, které dokončily soutěž s jednou chybou v druhé fázi a připsaly si 16. místo. Zuzanu Zelinkovou čekal v pátek ještě jeden start s Calerim II v hlavní soutěži dne Gaston Glock´s Championat. Parkur s výškou překážek 150 cm dokončili s 9 trestnými body na 32. místě.

Jak Ondřej Zvára, tak i Zuzana Zelinková se postavili na start v sobotní Grand Prix. Zvára a Cento Lano dokončili první kolo s 9 trestnými body a připsali si celkové 30. místo.

Senzačního výsledku dosáhla Zuzana Zelinková v sedle jedenáctiletého Caleriho. První kolo absolvovali pouze s jednou chybou. Čas tohoto kola byl však nejrychlejší mezi ostatními jezdci, kteří si nesli stejné bodové zatížení a dvojice postoupila do druhého kola. Zde předvedli naprosto precizní jízdu bez jediného zaváhání a nyní již nezbývalo než čekat, jak si s nástrahami druhého kola poradí ostatní jezdci. Poté, co se několika chyb nevyvarovali ani jezdci světového žebříčku, se Zuzana Zelinková a Caleri II ustálili na skvělém 9. místě, rámováni jmény Daniel Deusser a Edwina Tops - Alexander.

Zuzana Zelinková a Caleri II, foto: Tomáš Holcbecher

Bezchybné druhé kolo a obrovská radost Zuzany Zelinkové v sedle Caleriho,

foto: Tomáš Holcbecher

Bezchybného výsledku v obou kolech dosáhla pouze čtveřice jezdců - Marcus Ehning, Simon Delestre, Luciana Diniz a Maikel van der Vleuten. Rozeskakování mezi těmito jezdci bylo poměrně napínavé. Poslední tři jmenovaní se dopustili každý po jedné chybě a tak se čekalo na výkon Ehninga. Ten provedl sedmnáctiletého Plot Blue rozeskakováním sice v nejpomalejším čase, ale bezchybně a dojel si tak pro vítězství.

Marcus Ehning a Plot Blue, foto: Stefano Grasso / LGCT

Kompletní výsledky LGCT z Vídně zde.

Fotogalerie Tomáše Holcbechera:

Luciana Diniz a Winningmood
Pénélope Leprevost a Vagabond de la Pomme
Vítěz GP Marcus Ehning a Plot Blue
Ludger Beerbaum a Chiara
Simon Delestre a Qlassic Bois Margot
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky