ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Frenštátské kolbiště se chystá na SP ČP

Přípravy na SPČP ve Frenštátu p. R.Ve Frenštátě p. R. vrcholí přípravy travnatého kolbiště na Skokový pohár České pojišťovny 2013, který se ve zdejším areálu TJ Slovan uskuteční ve dnech 26. – 28. července. Nyní má parkurová extraliga „mistrovskou“ pauzu. Od 5. do 7. července totiž probíhá v Ptýrově u Mnichova Hradiště mistrovství ČR v parkurovém skákání a právě před ním a po něm organizátoři SP ČP pravidelně plánují delší rozestup mezi jednotlivými kvalifikačními koly. Pomyslně se tím také seriál dělí na dvě poloviny.


Po té první vede se 49 body Jiří Hruška před Jiřím Skřivanem, jenž má o 7 bodů méně. O třetí příčku se dělí Lucie Poláková a Zdeněk Žíla. Oba dva mají 37 bodů. Těsně „pod čarou“ je Aleš Opatrný, kterému chybí k prosazení se mezi potenciální finalisty devět bodů. V TOP desítce ještě figurují Jiří Luža, Ludvík Jandourek, Jan Štětina, Marek Hentšel, Jakub Novotný a Josef Pařenica. Trojice posledně jmenovaných je ex-aequo na 9. pozici s 16 body, což znamená, že pokud chtějí pomýšlet na finálovou čtveřici, musejí v následujících pohárových soutěžích více zabodovat. Dohromady v žebříčku figuruje 31 jmen jezdců.


Kromě Frenštátu pod Radhoštěm se nejlepší skokani sejdou ještě ve Strakonicích, v Ptýrově, v Plzni a nakonec v Hořovicích. Frenštát tak bude nejen poslední moravskou zastávkou, ale také poslední soutěží, jež se uskuteční na travnatém kolbišti. A právě do jeho povrchu Tělovýchovná jednota Slovan Frenštát investovala v posledních týdnech několik desítek tisíc korun. „Vertikulaci, provzdušnění, pískování a hnojení trávníku prováděla rakouská firma Engelmann Golfplatzpflege Tschechie s.r.o., která je v tomto oboru specialistou a udržuje např. travnaté plochy na golfovém hřišti v Čeladné. V letošním roce je náš travnatý povrch kolbiště měkký a příjemný. Díky provedené úpravě bylo dosaženo optimální hustoty a pružnosti,“ uvedl předseda TJ Slovan Frenštát, JUDr. Čeněk Šrubař.


Na účastníky třídenních závodů ve Frenštátu čeká celkem 13 soutěží, mezi něž patří tradičně i kvalifikace rámcových seriálů Kolowrat Junior Cup a Equiservis Amateur Tour. Sobotním vrcholem bude Memoriál Zdeňka Fialky na úrovni ST*, jemuž bude předcházet již 43. ročník Ceny Radegasta. Nedělní Velká cena se pojede na stupni obtížnosti T* o dotaci 70.000 Kč a její začátek se předpokládá ve 14 hodin. Ještě před ní se ovšem diváci mohou těšit i na programovou vložku nazvanou „Kůň a motokára“, kdy jezdci budou muset překonat nejen parkur na koni s překážkami vysokými 110 centimetrů, ale také vytyčenou dráhu v motokáře. Podrobnosti o programu najdete na www.skokovypohar.cz.


Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky