lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Farrington vítězem hamburské Grand Prix

Hlavním lákadlem pátého kola Longines Global Champions Tour 2015 byla, jako již tradičně, sobotní Longines Global Champions Tour Grand Prix of Hamburg v níž se postavilo na start celkem 45 dvojic.

Po prvním kole se ujala vedení nejrychlejším časem Janne - Friederike Meyer s devítiletým Gojou (Wandor van de Mispelaere x Palestro vd Begijnakker). Jen o pět setin vteřiny pomalejší byl Švýcar Pius Schwizer a Amira (Air Jordan Z x Chellano Z). Průběžné třetí místo vybojoval Kent Farrington a Voyeur (Tolano van'T Riethof x Goodwill), následovaný opět velmi těsně dalším německým jezdcem - Hans-Dieter Dreherem s Embassy II (Escudo I x Silvio I) a s rozdílem necelé půl vteřiny páté místo obsadil Rolf - Göran Bengtsson a Casall Ask (Caretino x Lavall I). Překročení časového limitu uzavřelo cestu k druhému kolu Lucianě Diniz s Winningmood a Christině Liebherr s L.B. Eagle Eye.

Druhé kolo však opět značně zamíchalo pořadím. Velmi rychlou jízdu předvedli Farrington a Voyeur a zajistili si tak prvenství. Na druhé místo se probojoval Philipp Weishaupt a Chico (Cordalme x Sandro), kteří byli po prvním kole až sedmí. O dvě místa si polepšil Rolf - Göran Bengtsson s šestnáctiletým Casall Ask. Z osmého na čtvrté místo se probojoval Nicola Philippaerts a H&M Forever D Arco Ter Linden (Darco x Tenor Manciais) a až na páté místo sklouzla Janne - Friederike Meyer s Gojou.

Kent Farrington a Voyeur, foto: Stefano Grasso

Kompletní výsledky hamburské Grand Prix najdete zde.

Po pátém kole je ve vedení žebříčku LGCT 2015 Luciana Diniz se 125 body, druhé místo patří Piusi Schwizerovi se 110 body, jen o pět bodů méně má třetí Scott Brash. Čtvrtý je vítěz hamburské Grand Prix Kent Farrington s 92 body a dva body na něj ztrácí pátý Hans - Dieter Dreher.

Pořadí všech jezdců, po pátém kole naleznete pod tímto odkazem.