ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Dvě finále uzavřela ptýrovské kolo ČSP

Po netradiční sobotní noční Velké ceně se na Ptýrově v neděli 17. srpna uskutečnila dvě finále a jedna otevřená soutěž. Mezi amatéry předvedl nejlepší výkon Ondřej Refka se Sambou 2, který toto vítězství vybojoval po rozeskakování stejně jako mezi juniory Nicola Grünthálová s Leandrem S.

Nejpočetnější soutěží čtvrtého závodního dne bylo právě finále Czech Junior Cupu, do něhož se jezdci do 18 let kvalifikovali z páteční a sobotní soutěže. Základní kolo s výškou překážek 120/125 cm s výhodou 5 centimetrů pro děti do věku 15 let zvládlo dokončit bez zaváhání osm dvojic. Z nich pak vzešel vítěz – Nicola Grünthálová a Leandro S. „Po včerejší noční Velké ceně se mi parkur jel dobře a přišel mi poměrně jednoduchý. Ale to se samozřejmě nedá srovnávat s Velkou cenou, která je o dva stupně těžší. Musela jsem si jen dávat pozor na kratší distance. V rozeskakování jsem se snažila jet na vítězství a zkracovala, kde to šlo. Na jednom skoku jsem měla štěstí, ale jinak vše pěkně vycházelo,“ prohodila momentálně vedoucí jezdkyně žebříčku starších juniorů. „Teď dostane Leandro chvilku pauzu, poté bych se ráda účastnila mezinárodních závodů v italském Arezzu. V plánu je samozřejmě i hořovické finále, pokud se do té doby nic koni nestane,“ nastínila své plány

Nicola Grünthálová a Leandro S, foto: Kateřina Návojová

.

Vítězka zajela nejen bezchybně, ale také nejrychleji z celého startovního pole rozeskakování. Bez shození se dostal do cíle ještě Robin Johanovský a Ergon Ter Zoetendale, který si tak dojel pro druhou příčku. Třetí skončila nejrychlejší z jednou chybujících Lucie Kumarová a Ramona 1.

Druhým finále nedělního dne byla Equiservis Amateur Tour. Desítka amatérů dokončila základní kolo na stupni obtížnosti ZL (110 cm) bezchybně a postoupila do rozeskakování. Stejně jako v případě juniorů, i v tomto rozeskakování většina jezdců minimálně jednou shodila. Jako první dokončil bezchybně druhý na startu Ondřej Refka se Sambou 2 a poté, co jezdci po něm chybovali, se stále posouval blíže k úspěchu, až z toho bylo letos první vítězství v rámci tohoto seriálu. Nakonec na čistý výsledek dosáhla už jen poslední startující Karolína Javorská s klisnou Singapore, pomalejší čas je však zařadil na druhé místo.

Celé čtyřdenní závody v rámci Českého skokového poháru uzavřela otevřená soutěž stupně S** (130 cm). Tam po rozeskakování zvítězil belgický reprezentant Mike Le Piem. Jako jediný se do boje o přední příčky probojoval se dvěma koňmi. Nejlepší byl v sedle Wanted by Wonderland Z, jen o místo horší dojel s Bambou Ideal Home. Elitní trio uzavřela Veronika Doleželová se Sir Bentem. Do rozeskakování ještě pronikl nakonec čtvrtý Marek Klus a Quinta 6. Páté místo získal s jedním trestným bodem v základním kole Jan Studnička a Datasys Conversus II.

Český skokový pohár má za sebou další kolo, napilno však bude mít i v dalších dnech. Hned od pátku se uskuteční posunuté ostravské kolo z tradičního květnového termínu. Závodit se bude ve dnech 22. – 24. srpna. V rámci osmého měsíce tohoto roku se uskuteční poté ještě jedno kolo, a to o týden později Velká cena Plzně. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky