ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Duo jezdců z TOP TEN ČSP se představí v Poznani

Dva jezdci elitní desítky letošního ročníku Českého skokového poháru mají před sebou poslední závodní víkend roku 2014.

Do polské Poznaně na tříhvězdové CSI, které je součástí Světového poháru, již dorazil, po základní části nejlepší jezdec třináctého ročníku ČSP, Aleš Opatrný. Společnost mu dělají tři koně. V rámci nižších soutěží a v sobotním speed and music se představí klisna Curley sue. Dalším svěřencem, kterého o nadcházejícím víkendu sedlat česká jezdecká star je ve Varšavě vítězný Zandiro. S ním díky senzačnímu vítězství v posledním kole Cavaliady ovládl nejen celý loňský seriál mezinárodních závodů konaných na území Polska, ale také Světový pohár Centrální evropské ligy.

Koněm, který by dle vyjádření Aleše neměl chybět v nedělní Grand Prix je Acovaro. Aleš aktuálně figuruje na 145. místě Světového žebříčku. Na svém kontě má 845 bodů a do Poznaně přijíždí plný očekávání, jelikož bude startovat po čtyřtýdenní pauze. Jeho posledním závodním mítinkem byl Ebreichsdorf v polovině listopadu.

Cestu do Poznaně již má úspěšně za sebou i další člen elitní desítky konečného pořadí ČSP, s 35 body osmý Jiří Hruška. Cestu zvládl téměř bezchybně, vadou na kráse může být jen pokuta za telefonování za volantem.  Doufejme, že je to poslední zápletka pro tohoto severomoravského sympaťáka v rámci poznaňského mítinku. 

Jiří do Polska přivezl dva koně. Klisnu Acoradia-MX i2M a svou stájovou jedničku Arista Z.  Na otázku s jakým výsledkem bude spokojen, trochu váhal s odpovědí. Po chvilce vyslovil přání probojovat se s Aristem Z do nedělní Grand Prix, kam postupuje elitní padesátka ze sta účastníků velké rundy v rámci poznaňského CSI.

Jiří Hruška je tradičně během halové sezony v Polsku jako doma. Jeho nejfrekventovanějším letošním podzimním útočištěm se stalo Leszno, kde startoval na říjnovém tříhvězdovém na listopadovém dvouhvězdovém CSI. 

Během následujících závodních dní se v Poznani představí kvarteto českých jezdců. Dva již zmíněné doplní dvě mladé krásky Anna Kellnerová a Lucie Anovčínová. Držme palce a věřme společně tomu, že mikulášská nadílka bude pro české kvarteto velmi bohatá a sladká v podobě velmi kvalitních umístění a štědrých výher.

Stránky pořadatele pod tímto odkazem.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky