ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Druhý den Jezdeckého festivalu nabídl skoky a drezuru

O čtyřech úspěšných jménech by se dalo hovořit po skončení druhého dne Jezdeckého festivalu ve čtvrtek 20. března. Ten den proběhly disciplíny skoky a drezura, přičemž na parkuru vyvrcholil seriál Jump Tour 2014 základní túry.

Jezdci bojovali o prvenství v seriálu Jump Winter Tour 2014 nejnižší, tedy základní kategorie při úvodní skokové soutěži.

Finále bylo zvýhodněno dvojnásobkem bodů, které si jezdci připočetli k již získaným z kvalifikačních kol. V soutěži si nakonec prvenství udržela Tereza Mücková, která sedlala koně Kohanuy. Soupeři se jí však přiblížili na dosah a především Miloslav Příhoda hodně poskočil vpřed. Vyhrál totiž poslední kolo a dojel si pro celkové třetí místo. O pár bodů více měla Denisa Vegrichtová.

Druhý závodní den nechyběl ani další díl Kolowrat Tour, který se jel na rozeskakování. Tam již rozhodoval i čas a jezdci tak museli riskovat a jet co nejkratší trasu. Po výhře sahala Kateřina Kučerová, avšak chyba na posledním skoku s koněm Timpex Abrand ji přiřknula třetí místo. Stejně jako Kateřina jednou chybovala i Klára Svobodová. Ta však předvedla zcela nejrychlejší jízdu, a tak nestačila jen na bezchybnou i v rozeskakování Alžbětu Vojtkovou s Pinky Pay.

Alžběta Vojtková s Pinky Pay. Foto Kateřina Návojová

Závěr dne se vydařil Ludvíku Jandourkovi, který se se dvěma koňmi probojoval do rozeskakování nejvyšší soutěže na stupni S* (125 cm). S koněm Baladium startoval jako poslední a dobře odhadnul, jak rychle potřebuje jet, aby zvítězil. V nejlepším čase a bezchybně si tak dojel pro výhru v kvalifikační soutěži Jump and Drive Winter Tour 2014 velké túry. Ta vyvrcholí v sobotu při Jezdeckém festivalu.

Ludvík Jandourek a Baladium. Foto Kateřina Návojová

Dopoledne bylo zasvěceno drezurám a na obdélníku kralovala Petra Miki Civišová. Ta startovala ve dvou ze třech drezurních úloh a vždy zajela nejlepší výsledek. Nikdo nedokázal předvést svého koně lépe, a tak s koněm Be Impressed dvakrát zvítězila. Ve volné úloze na hudbu byli ohodnoceni dokonce nad 70 %, což se nikomu jinému v rámci celého dne nepodařilo. V první soutěži na stupni L si pro první místo dojela Jana Rosická a Carisma 5. Tato osmiletá klisna závodila i v náročnější úrovni a s jinou jezdkyní, Karolínou Žižkovou, dosáhla na druhé místo. Pouze již zmíněná  dojela lépe. V závěrečné úloze navíc vybojovala s klisnou Bordeaux 3 třetí příčku.

Petra Miki Civišová a Be Impressed. Foto Kateřina Návojová

Drezura bude opět na programu v neděli, dostane se i na obtížnější úlohy. Soutěže vyvrcholí volnou jízdou IM kür, která se jede jako Cena České jezdecké federace. Skokové závody zahajují páteční den, a odpoledne budou vystřídány atraktivní disciplínou spřežení.

Aktuální informace o Jezdeckém festivalu naleznete na stránkách www.jezdeckyfestival.cz. Průběh celých závodů je přenášen po všech pět dní živě internetovou televizí EquiTV.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky