ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Druhému kolu finále Světového poháru vévodil Guerdat

Hlavním programem pátečního dne v Las Vegas bylo druhé finálové kolo Longines FEI World Cup. Z šesti dvojic, které postoupily do rozeskakování dokončili bezchybně pouze Steve Guerdat a Elizabeth "Beezie" Madden.

Nakonec to byl právě švýcarský jezdec, který se mohl radovat z vítězství. V sedle dvanáctileté Albfuehren's Paille (Kannan) dokončili v čase 32,87. Druhá skončila Madden s šestnáctiletým Simonem (Mr. Blue x Polydox). Jejich čas byl 33,31. 

Steve Guerdat a Albfuehren’s Paille, foto: FEI / Dirk Caremans

Třetí místo patří Lucy Davis, která předvedla spolu s jedenáctiletým Barronem (For Pleasure x Nabab de Reve) absolutně nejrychlejší čas v rozeskakování, bohužel jedna chyba je odsunula až na třetí místo. Podobně tomu bylo i u dvojice, která figuruje na čtvrtém místě. Ačkoliv by čas rozeskakování Richardu Fellersovi s devatenáctiletým Flexible (Cruising x Safari) stačilo na stříbrnou příčku, ani oni se nevyvarovali jedné chyby. Nejlepší pětici uzavřel norský jezdec Geir Gulliksen a čtrnáctiletý Edesa S Banjan (Toulon x Lys de Darmen).

Druhé finálové kolo tak zamíchalo pořadím v žebříčku Finále SP. O vedení se dělí Steve Guerdat a Richard Fellers, kteří do nedělního finále postupují bez zatížení trestnými body. Na třetí místo se odsunul Bertram Allen, který si do finále nese jeden trestný bod. Čtvrtá je aktuálně Penelope Leprevost, kterou od třetího místa dělí výraznější bodový rozdíl a do finále postupuje s 5 trestnými body. V nejlepší desítce dále figuruje Elizabeth Madden, Jos Verlooy, Martin Fuchs (tyto dvojice mají na svém kontě před nedělním finále 6 trestných bodů), Lucy Davis, McLain Ward a Jur Vrieling (7 trestných bodů).

Kompletní výsledky druhého finálového kola SP najdete pod tímto odkazem.

Žebříček jezdců před posledním finálovým kolem zde.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky